KLUB ON LINE Karviná, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Adresa V Aleji 435/12, 734 01 Karviná - Ráj Ukázat na mapě
Doba poskytování služby PONDĚLÍ 14:00 – 19:00 hodin. ÚTERÝ 14:00 – 19:00 hodin. STŘEDA 14:00 – 19:00 hodin. ČTVRTEK 14:00 – 19:00 hodin. PÁTEK zavřeno.
Kapacita Maximální okamžitá kapacita – 25 uživatelů Maximální okamžitá kapacita je dána prostorovými možnostmi klubové místnosti.

Poslání služby

Nízkoprahové zařízení KLUB ON LINE Karviná je určeno pro dospívající mládež v Karviné, která většinu volného času tráví venku, zejména v partách. Naším posláním je předcházet a snižovat sociální rizika, se kterými se dospívající setkávají. Nabízíme bezpečný prostor pro individuální řešení aktuální situace a také podporu, která motivuje ke změnám a zodpovědnosti v životě.

Cíle služby

• nebyli “na ulici” a měli bezpečné místo, kde mohou trávit volný čas

• znali sociální a zdravotní rizika, která mohou ohrožovat jejich zdraví a bezpečí (rizikový sex, návykové látky, konflikt se zákonem)

• rozvíjeli nebo udržovali svou současnou životní situaci (ve škole, v práci, ve finanční gramotnosti, v mezilidských vztazích, v osobním rozvoji).

Cílová skupina

Cílovou skupinu tvoří dospívající mládež ve věku 14-22 let v Karviné, která většinu volného času tráví venku, zejména v partách.

Okruh osob, kterým služba nebude poskytnuta

Osobám s tělesným, smyslovým nebo kombinovaným postižením, které jim neumožňuje běžnou komunikaci s pracovníky a běžný přístup v rámci klubu.

Zásady

Nízkoprahovost

Jsme dostupní

Diskrétnost

Nevynášíme informace, nepředáváme vzkazy.

Rovnost

Jsme nestranní

Respekt

Respektujeme jedinečnost každého člověka