Představenstvo

Představenstvo Slezské diakonie na svých jednáních řeší přípravu Shromáždění SD a stěžejní otázky provozu Slezské diakonie. Jedná se zejména o kontrolu a hodnocení hospodaření a činnosti organizace, personální otázky, správnost složení a činnost představenstev oblastí.


Arnold Macura    předseda    ředitel POLNACORP
Mgr. Zuzana Filipková, Ph.D.    místopředseda     ředitel Slezské diakonie
Ing. Česlav Santarius    místopředseda    Historická společnost HEREDITAS z.s., místopředseda
Ing. Mgr. Romana Bélová    člen    náměstek ředitele Slezské diakonie
Mgr. Roman Brzezina    člen    pastor FS Bohumín SCEAV, senior Ostravsko-karvinského seniorátu
Bc. Marta Czyžová    člen   kurátorka FS Hrádek SCEAV
Lumír Svoboda    člen    historická společnost HEREDITAS, z. s., člen
Mgr. Lenka Waszutová, MBA    člen    vedoucí Sekce řízení lidských zdrojů, tiskový mluvčí, Slezská diakonie
Ing. Jiří Ziętek, MBA    člen    Třinecké Gastroslužby, jednatel
Ing. Mgr. Jiří Kaleta    člen    koordinátor Slezské diakonie, OÁZA Nebory
Štěpán Janča    člen    evangelický farář v Českobratrské církvi evangelické v Krnově


 
V jednotlivých oblastech SD působí představenstva oblastí, která plní roli poradního orgánu řízení a správy těchto oblastí.

 

Představenstvo oblasti Bruntál, Krnov
Ing. Mgr. Petr Chromčák - ředitel MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie Krnov
Petr Světlík - ředitel sociálního podniku Slezské diakonie Chrpa Krnov
Ing. Ludmila Vajdová - vedoucí Oblasti Krnov, Bruntál
Pan Štěpán Janča - farář Českobratrské církve evangelické v Krnově
MVDr. Pavla Löwenthalová - členka zastupitelstva města Krnova
Ing. Milan Swider - koordinátor střediska Slezské diakonie BETHEL Bruntál, Rýmařov
Renáta Skulinová - koordinátorka střediska Slezské diakonie NOE Krnov, Bruntál

 

Představenstvo Oblasti Novojičínsko
Lhotská Gabriela, DiS. 
Mgr. Pavel Prejda 
Mgr. Antonín Urban 
Bc. Vít Raška 
p. Lenka Budová 
Ing. Alena Kukuczová 
Mgr. Dagmar Pospěchová 

 

Představenstvo Oblasti Karvinsko
Witold Strumpf - pastor ECAV
Milana Bakšová - vedoucí Oblasti Karvinsko, Slezská diakonie
Ondřej Brdíčko - KDU-ČSL Karviná, zástupce ŘKC Karviná
Martina Bystroňová - zástupce uživatelů
Richard Borecki - emeritní kurátor SCEAV Karviná
Emil Macura - pastor SCEAV Karviná
Iveta Kuczerová - vedoucí střediska, Slezská diakonie
Dana Koukolová - vedoucí střediska, Slezská diakonie
Iveta Pastuszková - koordinátorka střediska, Slezská diakonie

 

Představenstvo Oblasti Ostravsko
Předseda:
Mgr. Roman Brzezina – SCEAV Bohumín 
Místopředseda:
Bc. Renáta Motyková, DiS. – vedoucí oblasti Ostravsko
Zástupce seniorátu:
Mgr. Janusz Kožusznik – SCEAV Suchá
Členové:
Jiyun Jang - pastor Korejského presbyteriánského sboru Ostrava
Marta Czyžová – SCEAV Hrádek, správce budov SD
Jan Kubiš – Koordinátor ELIM Ostrava
Ing. Jan Pokorný - Učitel diakonické střední školy
Mgr. Miroslav Kantor - Vedoucí odloučeného pracoviště diakonické školy
Bc. Renáta Motyková Dis.(místopředsedkyně)

 

Představenstvo Oblasti Frýdek-Místek, Třinec
Petr Wiselka (místopředseda)
Jana Liszková
Pavla Golasowská
Vladislav Blahut
Radim Raszka
Marie Bornerová
Edward Mitręga
Bohuslav Niemiec
Daniel Rychlik
Darja Juhasciková
Jiří Kaleta

 

Představenstvo Oblasti Těšínsko
Zbyšek Michnik - předseda
Ing. Alena Skotnicová
Vanda Stanieková
Lucie Haroková
Jana Chlebusová
Tomasz Gierczuszkiewicz
Dagmar Bystroňová - místopředseda

 

Představenstvo Oblasti Pobeskydí
Benjamín Andrýsek, student
Mgr. Renata Firlová, pastor SCEAV Komorní Lhotka
Ing. David Harok, starosta obce Chotěbuz
Bc. Lenka Josieková, sociální pracovnice
Bc. Urszula Klusová, zubní instrumentářka
Mgr. Lenka Mencnerová, středisko TABITA Český Těšín, Třinec, Třanovice, Jablunkov
Mgr. Roman Raszka, pastor SCEAV Návsí, senior Jablunkovský seniorát
Bc. Aneta Siwá, středisko SAREPTA Komorní Lhotka
Ing. Jaroslav Szromek, jednatel Tring Invest, s.r.o.
Mgr. Halina Pientoková, DiS., vedoucí oblasti Pobeskydí