Výročí 100 let Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie

Délka čtení: 1 min., 8 sec.
Výročí 100 let Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie

Jsme součástí diakonické rodiny, která spojuje lidi, posiluje motivaci, přináší radost, podněcuje ke statečnosti a naplňuje nadějí. Včera jsme se zúčastnili dalšího setkání v rámci výročí 100 let Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie.

Slyšeli jsme příspěvky dr. Daniele Spratka "Role pastora Karola Kulisze v diakonických aktivitách, komunitní práci a misii mezi studenty na začátku 20. století v Komorní Lhotce", a biskupa dr. Stanislava Piętaka na téma "Diakoniat Eben-Ezer a Křesťanské společenství při SCEAV v České republice." V příspěvcích zazněly informace o důležitosti propojení duchovní i diakonické práce v minulosti i v současnosti. Opět jsme byli povzbuzeni, že Boží velikost se projevuje v jakékoli práci, především však v té, kterou dělají lidé s láskou. Celému Diakonatu Eben-Ezer w Dzięgielowie přejeme hojnost Božího požehnání, radost a pevné zdraví. Halina Pientoková, vedoucí oblasti Pobeskydí


10 maja 2023 odbyło się kolejne spotkanie z okazji 100-lecia Diakonatu Eben-Ezer w Dzięgielowie, na którym mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dr Daniela Spratka "Udział ks. Karola Kulisza w działalności diakonijnej, pracy społecznościowej i misji wśród studentów na początku XX wieku w Ligotce Kameralnej" oraz bp dr Stanisław Piętaka "Diakonat Eben-Ezer a Społeczność Chrześcijańska SCAV w Republice Czeskiej".

https://www.facebook.com/diakonat.ebenezer/?locale=pl_PL

https://www.facebook.com/dziegielow.parafia?locale=pl_PL

Halina Pientoková
vedoucí Oblasti Pobeskydí

Fotogalerie