Dřeviny pro POHODU a Komunitní centrum

Délka čtení: 1 min., 13 sec.
Dřeviny pro POHODU a Komunitní centrum

Krásnou akci jsme včera prožili na středisku POHODA Karviná, nízkoprahové centrum pro děti a mládež. Proběhla tady výsadba 12 nových dřevin, kterou finančně podpořila EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ.

Zahradu tak nově zdobí 2 jeřáby ptačí, 2 modříny, 4 kaliny a 4 zimolezy. Do výsadby se aktivně zapojili dětští klienti z Slezská diakonie Pohoda Karviná, nízkoprahového centra, kteří si tak vyzkoušeli, co obnáší nelehká práce zahradníka. 

Počasí nám sice přálo – nepršelo, nesněžilo, a hlavně půda pro výsadbu nezamrzla – ale i tak jsme se vzhledem k nízkým teplotám rádi přesunuli na středisko, kde jsme u hrnku čaje a lákavých dobrot pokračovali v tematickém programu.

✔ Děti se dozvěděly něco o tom, k čemu nám jsou prospěšné stromy, zjistily, že vysadit strom není jen tak, a dostaly tipy, jak o nově vysazené stromy pečovat.

✔ Zapojily se také do zábavných kvízů o ceny a na závěr akce jsme vyhodnotili výherce o nejkrásnější malby stromů, které děti malovaly během celého týdne před akcí.

Zbrusu novými stromy se může od středy chlubit i Komunitní centrum pro duševní zdraví Třinec, kde zahradnická firma vysadila krásné habry a jedli korejskou. Až se stromy zazelenají, prostranství kolem budovy dostane nový ráz. 

Jsme rádi, že jsme díky projektu financovanému Nadací ČEZ mohli přispět k obohacení zeleně, které v městské krajině není nikdy dost. Děkujeme!