2021

Den otevřených dveří 2021

 

Fotografie z terénu z roku 2021

Fotky ze začátku roku 2021 z terénu, které pro Vás připravili terénní sociální pracovníci.

 

 

 

 

 

 

 

2020

Nové bannery služby

V průběhu roku 2020 služba vytvořila nové propagační bannery služby a nechala je vyvěsit na dvou místech v Karviné. V městské části Ráj a Nové Město.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotografie z terénu z roku 2020

Přidáváme pár fotografií z míst, kde se pracovníci v průběhu roku 2020 pohybovali. Skrze fotografie chceme ukázat, jak to v terénu vypadá. Mezi fotkami je zahrnuta i depistážní činnost, kterou pravidelně pracovníci provádí a oslovují tak občany města, kteří by mohli mít o službu zájem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2019

Ocenění primátora města Karviná za přínos a rozvoj v oblasti sociálních služeb ve městě Karviná

V říjnu 2019 získal zaměstnanec a kolega Bc. Vít Goryl, DiS. ocenění primátora města Karviná za přínos a rozvoj v oblasti sociálních služeb ve městě Karviná.
Reakce oceněného kolegy:
Toto ocenění mě velmi potěšilo a vážím si toho, že jsem byl vybrán, abych jej získal, nic méně přínos a zásluhy mají nesporně i mojí bývalí a hlavně současní kolegové, kteří spolu se mnou poskytují terénní sociální službu občanům Karviné a pomáhají jim řešit jejích nepříznivé situace, které je v životě potkají. Toto ocenění je jednak jakousi satisfakcí, ale hlavně motivací ke zlepšování pro další práci ve Slezské Diakonii, ve prospěch lidí, se kterými se každodenně setkáváme v terénu v jejich přirozeném prostředí. - Terénní sociální pracovník Bc. Vít Goryl, DiS.

Reportáž POLAR Karviná: 

https://polar.cz/zpravy/karvinsko/karvina/11000017616/karvina-se-pripoji-k-celorepublikove-akci-tyden-socialnich-sluzeb-ma-co-ukazat


 

2018

Příběh uživatelky terénního programu KONTAKT Karviná Slezské diakonie


 

KONTAKT Karviná, terénní program Slezské diakonie oslavil 10 let svého působení,

ale co je také povzbuzující, tak že dnešní den nás přivítali lidé, kteří v této službě začínali, tým, který zde působí po celou dobu ve stejném složení!

Služba má svou kancelář přímo v lokalitě, kde působí a má velký vývoj, velký nárůst klientů V roce 2015 podpořila 133 uživatelů a za 10 měsíců letošního roku již 155 uživatelů. O kvalitě služby svědčí zájem ze strany místních orgánů o návštěvu pracoviště při příležitosti tohoto výročí a Dne otevřených dveří, kdy přijali pozvání pracovníci Úřadu práce v Karviné, magistrátu, policie, společnosti RPG byty a také zástupci Nadace OKD, která již 6 rokem podporuje KONTAKT Karviná a díky grantům této nadace se realizují mnohé aktivity. Vedoucí střediska paní Iveta Kuczerová poděkovala jednotlivě za podporu všem přítomným a také svým kolegům, bez jejichž nasazení by práce v této službě nebyla možná.

http://polar.cz/hledani?q=Kontakt%20karvina