Projekty KSS 4/22

Jedno z vozidel pořízených z dotace

Díky programu Moravskoslezského kraje na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2022 se nám podařilo nakoupit nová vozidla do služeb.

Veškeré tyto projekty byly realizovány díky poskytnuté dotaci z Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2022, kód dotačního titulu: KSS 4/22 Pořízení vozidla a bezbariérová úprava vozidla. 

 

 

Název projektu: Auto pro Jablunkovsko

Poskytnutá dotace:  287 640 Kč
Částka spolufinancování ze strany Slezské diakonie: 72 360 Kč

Středisko TABITA Jablunkov, osobní asistence a odlehčovací terénní služby pořídila nový automobil Škoda Fabia Combi Tour Active 1,0 TSI z Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2022.  Dříve středisko disponovalo pouze 1 vozidlem a dokázalo tak v omezené míře fungovat efektivně. Místní a časová dostupnost služeb byla rovněž podstatně omezená. Od června 2022, díky nákupu druhého vozu, služby
-    ještě efektivněji využívají pracovní fond asistentek snížením počtu dojezdů MHD za uživateli a zkrácením času přesunů mezi uživateli, a to ve prospěch obsluhy vyššího počtu zájemců o službu;
-    mají lepší místní a časovou dostupnost do vzdálenějších míst obcí Jablunkovska, kam MHD nesahá a byla by nezbytná pěší chůze. Zároveň mohou být služby poskytnuty v čase, který uživatelé potřebují, a který není závislý na frekvenci MHD;
-    mohou probíhat paralelně s realizací sociálního šetření v jiné vzdálené obci Jablunkovska;
-    využívají bezpečné a spolehlivé auto (bezporuchovost, absence odstávek z důvodu oprav) s nízkými provozními náklady (absence oprav).

 

Název projektu: Pružně vždy a všude

Poskytnutá dotace:  283 692 Kč
Částka spolufinancování ze strany Slezské diakonie: 154 239 Kč

Středisko RÚT Nový Jičín, sociální rehabilitace pořídila nový automobil Škoda Fabia Ambition 1,0TSI 81kW 7-stup. automat z Programu na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2022. Služba RÚT Nový Jičín je jedinou službou na Novojičínsku, která zde pracuje se skupinou osob s duševním onemocněním a pokrývá rozsáhlé území o rozloze cca 500km2. Zároveň služba pravidelně dojíždí do PN Opava k navazování klientů, osob s duševním onemocněním, je zapojena do transformace psychiatrické péče. V rámci efektivnosti služba potřebovala nové auto, to stávající mělo již 11 let a náklady na jeho údržbu přesahovaly efektivnost.  Díky novému automobilu se tak mohou pracovníci služby pružně dopravovat za klienty, poskytovat jim kvalitní službu. Služba mnohdy zajíždí i do malých vesniček a obcí, do kterých je doprava časově velmi náročná. Díky přepravě automobilem tak budou moci službu poskytnout vícero klientům. Služba se zefektivnila.

 

Název projektu: Automobil pro pečovatelskou službu ELIM Stonava

Poskytnutá dotace:  289 600 Kč
Částka spolufinancování ze strany Slezské diakonie: 75 602 Kč

Díky programu Moravskoslezského kraje na podporu zvýšení kvality sociálních služeb poskytovaných v Moravskoslezském kraji na rok 2022 se nám ve službě ELIM Stonava podařilo koupit nové vozidlo k dopravě za klienty. Díky tomu můžeme naše služby poskytovat flexibilněji a lépe využívat čas.

Fotogalerie