Setkání v rámci výboru Evropské asociace městských misií (EAUM)

Délka čtení: 59 sec.
Setkání v rámci výboru Evropské asociace městských misií (EAUM)

V tomto týdnu jsme měli milou příležitost setkat se v krásné polské Wroclawi v rámci výboru Evropské asociace městských misií (EAUM).

S kolegy z různých částí Evropy jsme plánovali mezinárodní konferenci městských misií, která proběhne v září 2025 právě ve Wroclawi. Velmi děkujeme Diakonia Polska ve spolupráci s Kościołem Ewangelicko-Augsburskim v Polsku za přípravu a hostování tohoto pracovního setkání a za ochotu přivítat v příštím roce desítky účastníků z Evropy, abychom mohli vzájemně sdílet zkušenosti z oblasti křesťanské sociální práce.

Jsme vděční za dlouholetou spolupráci s Diakonia Polska - především s paní ředitelkou Wandou Falk a její kolegyní Agnieszkou Jelinek a s bratrem biskupem Ryszardem Boguszem, která přináší mnoho dobrého.

Děkujeme také za možnost navštívit pastora Roberta Sitarka, ředitele Fundacja Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra, který nám představil tuto nadaci a také nám umožnil prohlídku Základní školy pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami a domova pro seniory. Těšíme se na další společnou práci a také na konferenci městských misií 2025

Fotogalerie