DUHOVÝ DŮM Ostrava, denní stacionář

Adresa Klostermannova 1586/25, 709 00 Ostrava – Mariánské Hory a Hulváky Ukázat na mapě
Doba poskytování služby Služba je poskytována v pracovních dnech v době od 7,00 do 16,00 hod.
Kapacita Kapacita služby je 30 uživatelů.
Mgr. Nikola Šimíková vedoucí střediska 736 757 533 n.simikova@slezskadiakonie.cz
Bc. Anna Hurníková sociální pracovnice 731 128 887 stacionar.ddo@slezskadiakonie.cz

Aktualita služby

Žáci 1.B Základní školy Bohumínská chtěli udělat radost našim klientům denního stacionáře. Vytvořili drobné vánoční dárečky, které nám poslali s velice milým věnováním a fotografií s pozdravem.

Všem klientům tyto dárky udělaly velkou radost. Děkujeme!

Posláním  služby DUHOVÝ DŮM Ostrava, denní stacionář je poskytovat našim uživatelům individuální podporu a pomoc směřující k udržení a rozvoji jejich samostatnosti v běžném životě a zajištění základních životních potřeb.
Uživatelé naší služby jsou osoby s mentálním, tělesným nebo kombinovaným postižením vyžadující pravidelnou podporu a pomoc, nacházející se v nepříznivé sociální situaci, ve věku 18 – 60 let, pobývající na území města Ostravy (včetně širšího správního obvodu) a Moravskoslezského kraje.
Denní stacionář, jakožto součást DUHOVÉHO DOMU Ostrava, byl zřízen na základě projektu Regionálního operačního programu Moravskoslezsko v oblasti sociálních služeb v roce 2013.

Video z našich služeb střediska DUHOVÝ DŮM Ostrava ke shlédnutí ZDE

1. Rozvoj či udržení soběstačnosti ve všech oblastech běžného života (péče o vlastní osobu, orientace, komunikace, mezilidské vztahy, obstarávání osobních záležitostí, uplatňování práv a oprávněných zájmů).
  2. Rozvoj či udržení stávajících schopností, dovedností a znalostí.
  3. Zajištění základních životních potřeb.
  4. Sociální začlenění do většinové společnosti (prostřednictvím zprostředkování kontaktu se společenským prostředím a sociálně terapeutických činností)

S ohledem na kvalitu poskytované služby a zadání projektu, se uživateli služby mohou stát pouze osoby:

ve věku: 18 – 60 let,
pobývající na území města Ostravy a jejím okolí (včetně širšího správního obvodu) a Moravskoslezského kraje.

Lidskost

Bezpečí

Partnerství

Odbornost