BETHEL Karviná

Provozní doba

nepřetržitá

Kapacita služby

Celkem 49 míst (44 míst - azylové bydlení, 5 míst - program tréninkové bydlení)

vrátnice mob.: +420 733 677 344

Bc. Jana Brzezinová
vedoucí střediska BETHEL Karviná
mob:+420 731 629 617, bethel.ka@slezskadiakonie.cz

Mgr. Lenka Kolková
koordinátor střediska, sociální pracovník
mob:+420 733 677 345sp3.bethelka@slezskadiakonie.cz

Katarína Straková, DiS
sociální pracovník
mob:+420 733 677 347sp2.bethelka@slezskadiakonie.cz

Bc. Martin Curylo
sociální pracovník
mob:+420 733 677 346, sp4.bethelka@slezskadiakonie.cz

Cena služby

celodenní strava – 93 Kč/den (v rozsahu 3 jídel)

ubytování – 130 Kč/den

Posudek lékaře o zdravotním stavu ke stažení zde

Poslání služby

Posláním služby Azylového domu ve středisku BETHEL Karviná je poskytnutí dospělým mužům bez přístřeší dočasné ubytování, stravy nebo podmínek pro přípravu stravy a individuální podporu při řešení jejich nepříznivé životní situace.

Cíle služby

Cílem služby azylový dům je podpořit uživatele při začlenění do běžného života.

Usilujeme o to, aby uživatelé:

• zlepšili své dovednosti pro běžný způsob života,
  • obnovili své přirozené vztahy,
  • řešili své závazky,
  • získali a udrželi si zaměstnání nebo jiný stabilní příjem,
  • využívali běžně dostupné služby,
  • odešli do návazného bydlení.

Co poskytujeme

• poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy,
  • poskytnutí ubytování,
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí,

Cílová skupina

Azylový dům je určen dospělým mužům, kteří jsou bez přístřeší a tuto situaci nejsou schopni řešit vlastními silami.
Azylový dům není určen mužům, kteří:
-    nejsou soběstační pro zvládání oblékaní a příjmu potravy
-    jsou imobilní (nejsou schopni pohybu po schodech a nejsou orientováni místem, osobou a časem),
-    nejsou schopni pobytu v zařízení sociálních služeb z důvodu akutní infekční nemoci nebo chování osoby by z důvodu duševní poruchy závažným způsobem narušovalo kolektivní soužití.
-    nejsou schopni se dorozumět z důvodu zdravotního postižení nebo jazykové bariéry.

Základní činnosti

1. poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy:

• vytvoření podmínek pro samostatnou přípravu nebo pomoc s přípravou stravy,
  • zajištění celodenní stravy odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování

2. poskytnutí ubytování:

• ubytování,
  • umožnění celkové hygieny těla,
  • vytvoření podmínek pro zajištění úklidu, praní a žehlení osobního prádla, výměny ložního prádla,

3. pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí:

• pomoc při vyřizování běžných záležitostí vyplývajících z individuálních plánů,
  • pomoc při obnovení nebo upevnění kontaktu s rodinou a pomoc a podpora při dalších aktivitách podporujících sociální začleňování osob, včetně uplatňování zákonných nároků a pohledávek

V rámci činnosti č. 3 jsou poskytovány tyto činnosti:

• sociální poradenství,
  • podpora při hledání zaměstnání a bydlení,
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím,
  • pomoc při řešení finančního zajištění, hospodaření s financemi a zadluženosti,
  • podpora při řešení dalších osobních problémů uživatele (zdravotní potíže, vyřízení dokladů apod.),
  • skupinová setkání pro nezaměstnané uživatele,
  • komunitní setkání,
  • duchovní podpora,
  • aktivizační činnosti.

Fakultativní činnosti:

• používání vlastního revidovaného síťového elektrického spotřebiče
  • praní osobního prádla (včetně prášku na praní), praní ložního prádla nad rámec základních činností.

Zásady služby

• Zásada individuálního přístupu – respektujeme jedinečnost uživatele, službu plánujeme na základě jeho potřeb.
  • Zásada aktivizace uživatele – podporujeme uživatele k samostatnému a aktivnímu přístupu k životu.
  • Zásada týmové spolupráce – spolupracujeme na řešení problémové situace uživatele.
  • Zásada jasných pravidel – vytváříme jasná pravidla pro uživatele i poskytovatele.
  • Zásada poskytování služby na základě křesťanských hodnot – vnímáme člověka jako Boží stvoření, respektujeme biblické normy desatera.

Sponzoři

Tato sociální služba je financován: Podpora služeb sociální prevence 2, Ministerstvo práce a sociálních věcí a Město Karviná

Kdo nás podporuje

Sponzor Sponzor Sponzor