KANAAN Bohumín, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

Adresa Drátovenská 246, 735 51 Bohumín – Pudlov Ukázat na mapě
Doba poskytování služby Pondělí až pátek 13:00 - 16:45 V době letních prázdnin a školního volna je provozní doba: pondělí - pátek: 10:00 - 14:45
Kapacita 20 uživatelů Maximální okamžitá kapacita je dána prostorovými možnostmi klubové místnosti.

Aktualita služby

Video spot služby KANAAN Bohumín, nízkoprahové zařízení pro děti a mládež:

Posláním služby KANAAN Bohumín, nízkoprahového zařízení pro děti a mládež je podporovat zdravý rozvoj dětí ve věku od 6 do 15 let zdržujících se na území města Bohumína, které se ocitají nebo mohou ocitnout v obtížné životní a sociální situaci. Nabízíme bezplatně možnost poradit se, aktivně a smysluplně trávit čas s vrstevníky v bezpečném prostředí. Máme tak snahu minimalizovat rizikové chování.

Obtížná životní a sociální situace:

1. bydlení (především v sociálně vyloučené lokalitě, na ubytovně)
  2. ztížený přístup ke vzdělání (např. docházka do speciální školy v Pudlově, v rodině se vyskytuje velký počet sourozenců, snížená motivace pro vzdělání, handicap)
  3. nedostatek finančních prostředků u rodičů (např. rodiče nepracují, jsou závislí na sociálních dávkách)
  4. ohrožení sociálně – patologickými jevy

Ve vztahu k uživatelům:

• uživatel, který si zlepší nebo si udrží své dovednosti a schopnosti
  • uživatel, který se naučí smysluplně a aktivně trávit svůj volný čas

Služba KANAAN Bohumín je poskytována bezplatně dětem a mládeži ve věku od 6 do 15 let, které již zahájili povinnou školní docházku,  zdržují se na území města Bohumína a nachází se v obtížné životní a sociální situaci

Z hlediska výskytu ve městě Bohumín, se jedná o osobu, která:

• trvale bydlí v Bohumíně
  • dočasně bydlí v Bohumíně