------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Středisko Slezské diakonie SILOE aktuálně hledá do svého týmu dobrovolníky, kteří jsou empatičtí a budou s klienty trávit čas s veškerou důstojností a zachováním jejich individuálních potřeb a přání.

Možnosti zapojení ve dvou rovinách:

• Individuální práce – povídání si s klientem na pokoji či v reminiscenční místnosti či zahradě, předčítání si (časopisů či knih), zpívání s klientem, kreslení či jiná výtvarná činnost (trénink jemné motoriky klienta), účast na canisterapii, luštění křížovek a rébusů (trénink paměti)

• Skupinová práce – ranní rozcvička s klienty, vzpomínání na určité téma, procházky či výlety (vždy v doprovodu pracovníka), zpěv, skupinový trénink paměti na flipchartu, pomoc při akcích střediska (zahradní slavnost, vánoční večírek apod.)

Docházet do střediska mohou kterýkoliv den v týdnu i o víkendu, časově v týdnu od 8:00 – 12:00h nebo odpoledne mezi 13-14h do cca 17 hodin.

AKTUÁLNĚ HLEDÁME DOBROVOLNÍKY Z ŘAD STUDENTŮ

- pro doučování 4-5 dětí ze sociálně slabých rodin na Třinecku
  (úspěšné ukončení školního roku). Více naleznete ZDE.

- do kavárny u Lidušky. Více naleznete ZDE!

V případě zájmu, prosím, volejte Veroniku Sasynovou tel.: 731 130 175

Dobrovolnictví je příležitost dělat dobrou věc

Dobrovolnictví je organizovaná činnost lidí, kteří věnují část svého volného času bez nároku na finanční odměnu lidem, kteří pomoc a podporu potřebují.

Slezská diakonie nabízí řadu příležitostí k dobrovolnické službě v různých městech Moravskoslezského kraje v těchto dobrovolnických programech, akreditovaných MV ČR:

• Dobrovolnictví ve střediscích Slezské diakonie,
  • Dobrovolnictví v nemocnicích,
  • Dobrovolnictví potřebným lidem
  • Dobrovolnictví v jiných přijímajících organizacích

LETÁK oblast pomoci seniorůmLETÁK oblast pomoci lidem s postižením

Dobrovolnické programy jsou akreditovány a dlouhodobě financovány MV ČR a Moravskoslezským krajem.

KONTAKTY:

Dobrovolnictví v Moravskoslezském kraji (mimo Krnovska)

Ing. Veronika Sasynová
koordinátorka projektů, koordinátorka dobrovolnictví

Dukelská 264, 737 01 Český Těšín

Tel. 558 764 344, 731 130 175
e-mail v.sasynova@slezskadiakonie.cz

Dobrovolnické centrum Slezské diakonie v Krnov

Středisko BENJAMÍN, SPC N 454/54, 794 01 Krnov
e-mail: dobrovolnicikrnov@sdk.cz

dobrovolnicikrnov.webnode.cz
kontaktní osoba: Hana Gebauerová, tel: 604 228 199