RÚT Frýdek–Místek, sociální rehabilitace

Místo poskytování služby

Naši kancelář a konzultační místnost najdete na adrese tř. T. G. Masaryka 1101, 738 01 Frýdek-Místek.

Kancelář a konzultační místnost služby se nacházejí v budově společnosti COOP, nedaleko Kostikova náměstí. Budova je vzdálena cca 10 minut pěší chůze od vlakového nádraží, v blízkosti se nachází autobusová zastávka Na Veselé.

Službu sociální rehabilitace poskytujeme ve dvou formách:

Ambulantní forma – setkání (konzultace) probíhají v konzultační místnosti služby. Zde s Vámi probereme, co je pro Vás důležité.

Terénní forma – setkání probíhají mimo kancelář. Podpoříme Vás všude tam, kde potřebujete (například v domácnosti, v zaměstnání, na úřadě, u lékaře, ...).

Terénní forma služby je poskytována na území následujících obcí:

Frýdek-Místek, Baška, Brušperk, Bruzovice, Dobrá, Dobratice, Dolní Domaslavice, Dolní Tošanovice, Fryčovice, Horní Domaslavice, Horní Tošanovice, Hukvaldy, Kaňovice, Kozlovice, Krásná, Krmelín, Lhotka, Lučina, Morávka, Nižní Lhoty, Nošovice, Palkovice, Paskov, Pazderna, Pražmo, Raškovice, Řepiště, Sedliště, Soběšovice, Staré Město, Staříč, Sviadnov, Třanovice, Vojkovice, Vyšní Lhoty, Žabeň, Žermanice.

Doba poskytování služby

PONDĚLÍ:           7:00 – 15:00 ambulantní i terénní forma

ÚTERÝ:               7:00 – 15:00 ambulantní i terénní forma

STŘEDA:             7:00 – 15:00 ambulantní i terénní forma

ČTVRTEK:          7:00 – 15:00 ambulantní i terénní forma

PÁTEK:               7:00 – 15:00 ambulantní i terénní forma

SOBOTA:             ZAVŘENO

NEDĚLE:             ZAVŘENO

První setkání je vhodné si předem domluvit, telefonicky či emailem. Neváhejte kontaktovat sociální pracovnice!

Kapacita

Ambulantní forma služby – maximální okamžitá kapacita: 1
Počet uživatelů, kterým můžeme v daném okamžiku službu poskytnout, se odvíjí od aktuálního prostorového zabezpečení služby.

Terénní forma služby – maximální okamžitá kapacita: 4
Počet uživatelů, kterým můžeme v daném okamžiku službu poskytnout, se odvíjí od aktuálního personálního zabezpečení služby.

Zdarma. Službu sociální rehabilitace poskytujeme bezplatně (bez úhrady).

Koordinátorka střediska a sociální pracovnice: Bc. Silvie Pavelková, DiS.
tel.: 703 499 991, e-mail: rut.fm.sp@slezskadiakonie.cz

Sociální pracovnice: Mgr. Gabriela Matušková
tel.: 739 390 677, e-mail: dobrapraxe@slezskadiakonie.cz

Sociální pracovnice a pracovnice v sociálních službách: Bc. Jolana Wojnarová
tel.: 603 408 653, e-mail: rut.tranzit@slezkadiakonie.cz

Pracovnice v sociálních službách: Bc. Denisa Mertová
tel.: 737 227 857, e-mail: rut.fm@slezkadiakonie.cz

Všechny pracovnice jsou „na příjmu“ od pondělí do pátku od 7:00 do 15:00 hod. Pokud Váš hovor nemůžou aktuálně přijmout, zavolají Vám zpět.

Můžete nás sledovat nebo kontaktovat také na Instagramu služby:

rutfrydek

Leták střediska ke stažení zde

Leták pro snadné čtení ke stažení zde

Protokol o podání stížnosti ke stažení zde

Informace o zpracování osobních údajů k jednání se zájemcem o službu

Informace o zpracování osobních údajů k uzavření smlouvy o poskytování služby

Komu je služba poskytována

Službu sociální rehabilitace poskytujeme lidem:

• ve věku od 16 let;
  • s mentálním postižením, duševním onemocněním, kombinovaným postižením;
  • kteří se v důsledku svého postižení nebo duševního onemocnění ocitli v nepříznivé sociální situaci;
  • kteří jsou schopni a chtějí se podílet na řešení své situace.

Poslání

Podporujeme lidi se zdravotním postižením v tom, aby rozvíjeli své schopnosti a dovednosti a zapojili se do všech oblastí života.

Cíle

1. Člověk, který mluví a rozhoduje sám za sebe.

2. Člověk, který našel své místo v životě:

• pečuje o sebe a své zdraví,
  • bydlí podle své volby,
  • realizuje se v pracovním životě,
  • využívá v místě bydliště běžné služby, jako jsou obchody, veřejná doprava, knihovny, sportovní zařízení apod.,
  • má navázány vztahy s dalšími lidmi,
  • dělá to, co je pro něj důležité.

Zásady

Podpora nezávislosti

Člověk nemusí být nikdy zcela samostatný, přesto může vést plnohodnotný život. Podporujeme člověka v tom, aby rozhodoval sám za sebe, rozvíjel své schopnosti a dovednosti tak, aby měl možnost ovlivňovat svůj život.

Zaměření na člověka

Zajímáme se o životní příběh člověka. Zaměřujeme se na jeho přání, potřeby a silné stránky. Respektujeme jeho obavy.

Podpora životní cesty člověka

Otevíráme člověku možnosti, které život nabízí. Hledáme společně cestu, jak zvládnout situace, které život přináší. Pomáháme mu objevit jeho vlastní zdroje, ale také podporu v jeho okolí. Věříme v úspěch.

Způsob poskytování služby

Uživatelům služby poskytujeme individuální podporu prostřednictvím sociální práce. Reagujeme na řadu nepříznivých sociálních situací, ve kterých se naši uživatelé v důsledku svého postižení či duševního onemocnění nacházejí. Nepříznivou sociální situaci definujeme ve službě RÚT Frýdek-Místek, sociální rehabilitace jako stav, kdy lidé zejména:

• nepečují o sebe a své zdraví;
  • nemají možnost samostatně a nezávisle jednat a ovlivňovat svůj život;
  • nemají možnost bydlet podle své volby;
  • nemají placené zaměstnání;
  • nemají možnost využívat v místě bydliště běžné služby, jako jsou obchody, veřejná doprava, knihovny, sportovní zařízení a podobně,
  • nemají aktivní vztahy s rodinou, přáteli, kolegy či sousedy;
  • nemají možnost trávit volný čas (podle svého) smysluplnými aktivitami, které člověka naplňují a mají pro něj smysl.

Kdo nás podporuje

Tato sociální služba je financována prostřednictvím projektu Podpora služeb sociální prevence 3 CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_005/0015030.

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu České republiky a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Poskytování služby je spolufinancováno Nadací Jistota Komerční banky.

Kdo nás podporuje

Sponzor Sponzor Sponzor Sponzor