Neformální semináře s žáky Základní školy v Těrlicku

Délka čtení: 1 min., 18 sec.
Neformální semináře s žáky Základní školy v Těrlicku

Jaká slova se Vám pojí s MLÁDÍM a jaká se STÁŘÍM? Víte, co je to Alzheimerova choroba? Znáte někoho s touto nemocí? Těmto a dalším podobným tématům se věnovala Bc. Marta Machová společně s dětmi Základní školy v Těrlicku během neformálních seminářů, které se uskutečnily v rámci projektu „Podpora pečujících osob v Pobeskydí II.“ Cílem aktivit je podpora mezigenerační solidarity, úcty ke stáří a porozumění problémům, které se s ním pojí.

Úryvek aktivit očima lektorky:

Dnes ve škole program pro děti /4. a 5. třída/ na téma "Stáří ". Zvlášť na mě zapůsobil jeden kluk. Říkejme mu třeba Josef. Já: „Josefe, budeš taky malovat svého dědečka?“ Josef: „Já neumím malovat. Určitě to zkazím!“ Já: „Ale to zvládneš. Neboj.“ Josef: „Se znám, fakt děsně kreslím.“ Já: „Tak tu fotku na papír můžeš aspoň nalepit.“ Josef: „Jestli se strefím doprostřed, tak to teda nalepím. Jsem strašný i na to lepení.“ Já: „A teď si zkusíme takovou hru na paměť.“ Všichni se připravují... až na Josefa. Já: „Josefe, kde máš papír a tužku?“ Josef: „Já mám strašně blbou paměť... nic nevím. Ani to, co jsem snídal... a víte, co ještě mám? Strašně ploché nohy. Mám blbou paměť a ploché nohy...“.