Můj příběh - Materiální a potravinová pomoc

Paní Jaroslava

Po rozvodu jsem byla ve velmi složité životní situaci a o možné pomoci jsem se dověděla prostřednictvím facebooku, jednou jsem narazila na článek ze Slezské diakonie, našla jsem kontakty, zavolala jsem a okamžitě mi vyšli vstříc s pomocí. Řekli mi jaké mám možnosti, kde najdu pomoc, s čím mohou pomoci, kde si mohu vyřídit dávky, najít pomoc psychologa a především mi pomohli s potravinovou situací. Naše situace byla opravdu v té chvíli velmi zlá. 

V dnešní době je potravinová pomoc velmi užitečná. Neumím si představit, že bychom jinak v této chvíli žili slušně. Mám dvě děti, sedmiletou dceru, která má bezlepkovou dietu, a syna 14 let. Bohužel jsem velmi nemocná, chodím pravidelně i na vyšetření. Čeká mě náročná operace. I po psychické stránce je vše pro mne velmi obtížné, potřebovala jsem již i vyhledat psychologa. A jsem vděčná a moc ráda, že když tady na výdejnu přijdu, tak jsou tady paní vždy vstřícné, nestalo se mi, že by tady byl někdo konfliktní, přístup byl vždy dobrý. Pokud jsem potřebovala i ty bezlepkové potraviny, tak když byla možnost, pomohli mi i v tomto. 

Navštěvuji službu Slezské diakonie sociální asistenci, mám tam podporu a pomoc, abych v tom životě to zvládala. I v současné situaci, kdy jsou ceny všeho tak vysoké a mám těžkou situaci i v oblasti bydlení, tak si té možnosti moc vážím. V oblasti potravinové pomoci mě trápí možná jen ty velmi dlouhé fronty před dveřma, pokud by byl jiný ten systém, tak by to bylo asi dobré, lidé tady jezdí z daleka, i z Frýdlantu například.. 

Hrozně ráda vařím a jsem opravdu ráda, když lidem chutná. I moje dcerka je už takový malý kuchtík. Nestydím se za to, že musím jít pro potravinovou pomoc, hovořím o této pomoci, které se mi dostává, i na sociálních sítích poradím ostatním maminkám, které se v takové stejně obtížné situace ocitnou, ale je ještě spousta maminek, které se za takovou podporu stydí a o pomoc si neřeknou. 

Co bych si přála, tak aby více maminek, které to v životě nemají lehké, našlo tu cestu k této potravinové pomoci a mělo tak tu svou situaci malinko lepší. 
 

img