Představenstvo

Představenstvo Slezské diakonie na svých jednáních řeší přípravu Shromáždění SD a stěžejní otázky provozu Slezské diakonie. Jedná se zejména o kontrolu a hodnocení hospodaření a činnosti organizace, personální otázky, správnost složení a činnost představenstev oblastí.


Arnold Macura    předseda    ředitel POLNACORP
Mgr. Zuzana Filipková, Ph.D.    místopředseda     ředitel Slezské diakonie
Ing. Česlav Santarius    místopředseda    Historická společnost HEREDITAS z.s., místopředseda
Ing. Mgr. Romana Bélová    člen    náměstek ředitele Slezské diakonie
Mgr. Roman Brzezina    člen    pastor FS Bohumín SCEAV, senior Ostravsko-karvinského seniorátu
Bc. Marta Czyžová    člen   kurátorka FS Hrádek SCEAV
Lumír Svoboda    člen    historická společnost HEREDITAS, z. s., člen
Mgr. Lenka Waszutová, MBA    člen    vedoucí Sekce řízení lidských zdrojů, tiskový mluvčí, Slezská diakonie
Ing. Jiří Ziętek, MBA    člen    Třinecké Gastroslužby, jednatel
Ing. Mgr. Jiří Kaleta    člen    koordinátor Slezské diakonie, OÁZA Nebory
Štěpán Janča    člen    evangelický farář v Českobratrské církvi evangelické v Krnově


 
V jednotlivých oblastech SD působí představenstva oblastí, která plní roli poradního orgánu řízení a správy těchto oblastí.

 

Představenstvo oblasti Bruntál, Krnov
Ing. Mgr. Petr Chromčák - ředitel MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie Krnov
Petr Světlík - ředitel sociálního podniku Chrpa Krnov
Ing. Ludmila Vajdová - vedoucí Oblasti Krnov, Bruntál
Martin Litomiský - farář ČCE Krnov
MVDr. Pavla Löwenthalová - členka zastupitelstva města Krnova
Ing. Milan Swider - sociální pracovník střediska Slezské diakonie BETHEL Bruntál
Renáta Skulinová - koordinátorka střediska Slezské diakonie NOE Krnov, Bruntál

 

Představenstvo Oblasti Novojičínsko
Lhotská Gabriela, DiS. 
Mgr. Pavel Prejda 
Mgr. Antonín Urban 
Bc. Vít Raška 
p. Lenka Budová 
Ing. Alena Kukuczová 
Mgr. Dagmar Pospěchová 

 

Představenstvo Oblasti Karvinsko
Mgr. Witold Strumpf (předseda)
Ing. Bc. Milana Bakšová (místopředsedkyně)
Mgr. Emil Macura
Iveta Kuczerová
Bc. Iveta Pastuszková
Mgr. Martina Bystroňová
Ing. Ondřej Brdíčko
Pavla Matušínska
Richard Borecki

 

Představenstvo Oblasti Ostravsko
Mgr. Vilém Szlauer (předseda)
Bc. Renáta Motyková Dis.(místopředsedkyně)
Mgr. Janusz Kożusznik
Mgr. Roman Brzezina
Mgr. Natálie Klusová
Jan Kubiš
Mgr. Pavel Taska
Pastor Jiyun Jang

 

Představenstvo Oblasti Frýdek-Místek, Třinec
Arnold Macura (předseda)
Petr Wiselka (místopředseda)
Mgr. Miroslav Sikora
Marie Bornerová
Emil Gryga
Ing. Michael Trojka
Vladislav Blahut
Ing. František Kufa


 


Představenstvo Oblasti Těšínsko
Zbyšek Michnik - předseda
Dagmar Siudová
Radek Wantulok
Vanda Stanieková
Lucie Haroková
Jana Chlebusová
Tomasz Gierczuszkiewicz
Dagmar Bystroňová - místopředseda

 

Představenstvo Oblasti Pobeskydí
Benjamín Andrýsek, student
Mgr. Renata Firlová, pastor SCEAV Komorní Lhotka
Ing. David Harok, starosta obce Chotěbuz
Bc. Lenka Josieková, sociální pracovnice
Bc. Urszula Klusová, zubní instrumentářka
Mgr. Lenka Mencnerová, středisko TABITA Český Těšín, Třinec, Třanovice, Jablunkov
Mgr. Roman Raszka, pastor SCEAV Návsí, senior Jablunkovský seniorát
Bc. Aneta Siwá, středisko SAREPTA Komorní Lhotka
Ing. Jaroslav Szromek, jednatel Tring Invest, s.r.o.
Mgr. Halina Pientoková, DiS., vedoucí oblasti Pobeskydí