19
listopad
Loading Events

Chtěli bychom se s Vámi krátce podělit o zážitky z našeho pobytu, kdy jsme měli možnost prožít necelé tři slunečné dny v krásném prostředí Beskyd v horské chatě Dům sv. Josefa.

Vše začalo už v BETEZDĚ v Komorní Lhotce, kdy jsme trpělivě a s velkým nadšením balili věci do batohů a bylo vidět, že cestovní horečku měli všichni zúčastnění.
Vyrazili jsme krátce po obědě. Cesta probíhala rychle, zastavili jsme v lázeňském městečku Čeladná, kde jsme navštívili místní kavárnu.
Posílení jsme do cíle dorazili v odpoledních hodinách. Přivítání paní majitelky bylo velmi milé a příjemné. Vše bylo připravené a bez větších obtíží jsme se ubytovali a poté povečeřeli.

Další den ráno jsme po snídani vyrazili na plánované výletní místa, kde jsme navštívili obůrku Bílá. Viděli jsme krásné jeleny, daňky, muflony a dřevěný kostel sv. Bedřicha.
Pak jsme se občerstvili v restauraci Bauer.

Pokračovali jsme k památníku Maryčky Magdonové a kamenného kostela sv. Jindřicha stojící nad přehradou Šance, kde jsme sbírali kaštany.
Poté unavení, hladoví, ale šťastní jsme se vrátili na chatu, kde nás čekal oběd a odpočinek u odpolední kávy.

Večeře se podávala venku na terase, kde jsme opékali párky a jako příloha se podával zeleninový salát s bazalkou a olivovým olejem.
Den jsme zakončili batikováním triček podle našeho vkusu a vzoru.

V den odjezdu jsme si zabalili věci a rozloučili se i s malými koťátky, které nám zpříjemňovaly pobyt a tak nějak přirostla k srdci.
Také jsme navštívili kulturní památku dřevěný kostel Panny Marie, který nám byli ochotni otevřít. Po cestě jsme se zastavili v Ostravici, abychom si prohlédli hráz.
Naší dovolenou jsme zakončili obědem v restauraci Harcovna.

Tento pobyt byl pro nás příjemnou změnou. Byli jsme moc spokojeni a užili jsme si to.

Opět se těšíme na nové zážitky v dalším roce.

text: Radim Kollár a klienti střediska BETEZDA, Komorní Lhotka