Loading Events

Malování v EFFATHĚ

Nápad na projekt ,,Malované hry a vzdělávací prvky na hřiště i chodník" přišel začátkem roku 2021, kdy jsem ještě pracovala v Mateřském centrum Klokan v Kopřivnici. Hlavním cílem bylo, zabavit děti někde venku na čerstvém vzduchu. Inspiraci jsem čerpala převážně ze svého dětství, kdy hry na hřišti i chodníku byly samozřejmostí. První důležitou věcí bylo vytvořit tým, a to se podařilo hned :-) tímto děkuji Kateřině Pavolkové a Matrince Kotonské, že bez váhání řekly ano. Zapotřebí byla i patřičná povolení, která se musela vyřídit na MěÚ v Kopřivnici. Město bylo z projektu nadšené a nabídlo nám financování barev. 

V té chvíli už stačilo „jen“ přijít na zvolená místa a malovat. V té době jsem změnila pracovní místo a začala pracovat ve Slezské diakonii, sociálně terapeutických dílnách EFFATHA Kopřivnice.

Tady jsem projekt představila klientům, kteří se pro něj ihned nadchnuli, takže jsem jim s radostí nabídla, že se mohou společně se mnou zapojit do přípravy a předmalovaní her. Vybrali jsme hřiště, které je hned za budovou služby. Z tvořivé práce byli klienti moc nadšení. Ochotně připravovali hřiště za dílnami, pleli zde prorůstající plevel, čistili hřiště, abychom pak mohli bez problémů malovat. S nadšením brali do ruky křídy a předmalovávali, co bylo třeba. Bylo úžasné sledovat jejich zapálení.

Tím však naše malování v Kopřivnici nekončí. 

Moc rádi by pomáhali i na dalších místech. Projekt ,,Malované hry a vzdělávací prvky na hřiště i chodník" dostal nečekaně ještě jiný rozměr, boří bariéry a předsudky.

 

Všem moc děkuji za spolupráci, protože kde je láska je i naděje :-)

 

                                                           Zuzana Hrnčiarová, EFFATHA Kopřivnice, sociálně terapeutické dílny