Rok 2022 v chráněném bydlení ARCHA Nový Jičín

Délka čtení: 1 min., 30 sec.
Rok 2022 v chráněném bydlení ARCHA Nový Jičín

V roce 2022 v našem chráněném bydlení rozhodně nebyla nuda.

  • Ve spolupráci s Moravskoslezský kraj a firmou Hanon Systems realizovali výmalbu celého chráněného bydlení a částečně pořešili výskyt plísní a vlhkosti podél jedné strany budovy v přízemí.
  • Dále jsme mohli realizovat projekt podaný na Fond pomoci Siemens, v rámci kterého jsme vybavili byt pro lidi s duševním onemocněním ledničkou a pračkou.
  • V neposlední řadě můžeme díky úspěšnému projektu podanému na Open Society Foundations vybavit službu dvěma notebooky a zavést do praxe počítačový systém e-Quip.

I roce 2022 jsme pokračovali v zapojování se do života běžné komunity v rámci Žiliny i v rámci města Nový Jičín.
Účastnili jsme se Sousedských snídaní, Dne Žiliny, novojičínských slavností nebo jsme se zapojili do akce Ukliďme Česko. Velkou událostí bylo to, že jedna Sousedská snídaně se uskutečnila na zahradě našeho chráněného bydlení.Hezkou akcí byla i novojičínská bohoslužba, která se konala v evangelickém kostele v adventu. Máme velkou radost, že se nám na konci roku podařilo realizovat dvě velké aktivity. Jednak napojit budovu na EPS (elektronický požární systém), což vede k větší bezpečnosti klientů v nočních hodinách.
Dále máme přízemí budovy nově vybavené tzv. rekuperací, která zajišťuje řízené větrání a tím se omezuje výskyt vlhkosti a plísní v budově.

Rok 2022 byl zajímavý, náročný, ale hezký. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají (naši dárci, dobrovolníci a vůbec naši sympatizanti) a myslí na nás.

Fotogalerie