Ředitel Berlínské City Mission navštívil Slezskou diakonii

Délka čtení: 2 min., 6 sec.
Ředitel Berlínské City Mission navštívil Slezskou diakonii

Pro ředitele berlínské City Mission pana Christiana Ceconiho, který byl hlavním řečníkem letošní duchovní konference ve Smilovicích, jsme po konferenci připravili bohatý program.

Se svou tiskovou mluvčí paní Barbarou Breuer, která původně pochází z Krnova, i když téměř celý život žije v Německu, navštívili v doprovodu náměstkyně Slezské diakonie Romany Bélové v Komorní Lhotce terapeutickou komunitu EXIT a domov pro osoby se zdravotním postižením BETEZDA Komorní Lhotka. Obě návštěvy byly velmi zajímavé, strávené v příjemném a přátelském prostředí našich pracovníků. 

V pátek na Ústředí Slezské diakonie hosté se zájmem shlédli prezentaci o naší organizaci, během které paní ředitelka Z. Filipková odpovídala na otázky, které pana Ceconiho a paní Brauer zajímaly. Díky tomuto sdílení došlo k předání kontaktů s kolegyní Kateřinou Plachtovou ze zahraničního dobrovolnictví, s kterou si přislíbili navázání vzájemné spolupráce, protože oblast dobrovolnictví je pro pana Ceconiho a jeho organizaci velice blízká. Nechyběla prohlídka naší střední školy Slezské diakonie, během které si žáci připravili krásné hudební vystoupení. Následně si hosté prošli bohatou historií Slezské diakonie v našem Muzeu protestantismu na Těšínském Slezsku.

 Dalším bodem programu byla návštěva chráněné dílny ERGON - sociální podnik, z.s., nejen proto, že myšlenka provozování této chráněné dílny vznikla před více než 20 lety právě ve Slezské diakonii. Hosté mohli v přátelském prostředí slyšet nejen jaká byla cesta vzniku ERGONu, ale také viděli současný chod tohoto sociálního podniku. Velmi zajímavé pro obě strany bylo také vzájemné sdílení zkušeností s našimi kolegy z PR oddělení. Mnohá setkání pak hosté zakončili milou návštěvou naší pravidelné kavárny pro lidi z Ukrajiny, protože i toto téma je pro pro jejich práci velice aktuální.

Mnohokrát děkujeme všem, kteří se jakkoli do programu naší vzácné návštěvy zapojili. Vše probíhalo ve velmi přátelském duchu a největší odměnou pak pro nás byla slova ocenění hostů, kteří odjížděli domů plní dojmů ze vzájemného sdílení a s touhou i nadšením do další spolupráce se Slezskou diakonií.

Webové stránky Berlin City Mission