27
březen
Loading Events

Dnes Vám představujeme pracovní tým střediska Slezské diakonie KONTAKT Karviná

Pohybujeme se tam, kde naší uživatelé žijí.
Víme, kde je nás v této době třeba.
Je to naše poslání.

Službu poskytujeme od pondělí až do čtvrtku - běžné poradenství v terénu. Informace se vztahují nyní více k výskytu koronaviru, prevence vzniku nákazy, motivace uživatelů a kolemjdoucích občanů Karviné k dodržování nařízených bezpečnostních opatření.  Dále poskytujeme uživatelům látkové roušky spolu s tištěnými letáky, jak se o ochranné roušky starat.
Terénní pracovníci při osobním kontaktu s uživateli získávají pozitivní zpětnou vazbu ve smyslu toho, že jsou uživatelé rádi za kontakt s pracovníky přímo v terénu nebo za možnost službu kontaktovat alespoň telefonicky a zeptat se na své dotazy. Uživatelé oceňují pohyb pracovníků v terénu i v těchto výjimečných situacích a za práci jim osobně děkují. 
Někteří uživatelé také slovně vyjadřují obavu o zdraví terénních pracovníků.

Situace klade v této době ještě větší nároky na profesionalitu a flexibilitu celého pracovního týmu, na lidskou podporu vedoucího služby a na pomoc jeden druhému.

Chceme Vás povzbudit, abyste využili čas „stavu nouze“ v naši zemi k zastavení a k revizi našich životů. Udělejme si v našich rodinách čas a prostor na společné čtení Bible, modlitby, zpěv.

Můžeme si také alespoň jednou denně sednout ke stolu a jen tak povídat, vyprávět příběhy, konverzovat - bez internetu, bez facebooku, bez mobilního telefonu. Pán Ježíš je vítěz nad současnou situací, kterou teď procházíme. Snažme se teď nalézat pokoj v jeho Božím slově a modlitbě. Buďme za to vděčni. To nás bude povzbuzovat a posilovat do další práce.

SPOLU TO DÁME.

DRŽME SE SPOLU S BOŹÍM KORMIDELNÍKEM NA JEDNÉ LODI.

Chceme poděkovat Vám všem, kdo se snažíte jakýmkoliv způsobem POMOCI.