Pravidelná i jednorázová potravinová a materiální pomoc

Délka čtení: 1 min., 26 sec.
Pravidelná i jednorázová potravinová a materiální pomoc

Rostoucí míra inflace, se kterou celá Česká republika v současnosti bojuje má za následek zhoršení životní úrovně všech občanů. Inflace v první řadě zasáhla naše sociálně slabé spoluobčany, primárně matky samoživitelky, seniory a nízkopříjmové obyvatele.

Výdejna potravinové a materiální pomoci ve Frýdku-Místku, Malý Koloredov 811 nabízí řešení problémových situací, které si chudobou postižení občané nedokážou vyřešit sami. V pravidelných intervalech poskytujeme potraviny a hygienické potřeby v úterý a pátek od 13:00 hodin až do vydání zásob. Pravidelně zajišťujeme potraviny i pro lidi bez domova. K dispozici máme ošacení pro děti a dospělé, dětské potřeby a nábytek od dárců. Víme, že začátek školního roku je pro rodiče spojen se zvýšeným náklady. I na toto jsme tento rok mysleli a pro naše nejmenší klienty jsme připravili balíček školních potřeb, který vykouzlil všem školákům úsměv na tváři.

  • Naše podpora může významně pomoci i v situaci, kdy se naši klienti dostali do dluhové pasti. Ušetřené peníze tak mohou využít na splacení splátek svých dluhů.
  • Kromě pravidelné pomoci poskytujeme, v případě náhlé nepříznivé životní situace i jednorázovou pomoc.
  • Pomoc žadatelům poskytujeme na základě doporučení konkrétní sociální služby nebo kompetentního úřadu, kterým je například odbor sociálně-právní ochrany dětí, úřad práce nebo to jsou sociální odbory měst a obcí. Naši sociální pracovníci poskytnou rady, doprovod na příslušný úřad i praktickou pomoc při vyřizování nejrůznějších záležitostí.

Daša Ptáková
koordinátor střediska potravinové a materiální pomoci
+ 420 703 499 983
email:  sphp.vedouci@slezskadiakonie.cz