„Pracuji v sociálních službách a jsem na to hrdý/á“.

Délka čtení: 1 min., 24 sec.
„Pracuji v sociálních službách a jsem na to hrdý/á“.

„Být sociálním pracovníkem je jako být lékařem na společenské bolístky“ zaznělo včera z úst studenta Karla, studenta sociální práce na Ostravské univerzitě.

Studentky druhého ročníku navazujícího magisterského studia programu Rozvoj a řízení v sociální práci na FSS OU, ve spolupráci se Slezskou diakonií, zde uspořádaly výstavu „Pracuji v sociálních službách a jsem na to hrdý/á“.🙏

Zájem o výstavu byl z řad studentů, ale také veřejnosti a celým dnem zaznívalo, proč je potřeba budovat prestiž sociální práce, proč je nutné ukazovat její význam a seznamovat veřejnost, na čem všem se tato profese podílí, čím celospolečensky přispívá. Obzvláště v dnešní době, kdy se lidé dostávají do nelehkých životních situací je její místo nezastupitelné.

Vernisáž výstavy doprovázela prezentace sociálních služeb Slezská diakonie, Armáda spásy, Ostrava!!! - oficiální stránky, JINAK, Centrum Anabell, FOKUS - Opava, z.s. MENS SANA, Ostravská univerzita kterým tímto děkujeme nejen za jednotlivé prezentace k tématu, ale také za odbornou diskuzi a zamyšlení, jak bychom mohli společně spolupracovat, nadále zvyšovat odbornost sociálních pracovníků, ale také jak zvýšit zájem dětí o výkon této profese.

Výstava autentických příběhů pracovníků Slezské diakonie bude k vidění v pracovních dnech od začátku měsíce listopadu až do 18. listopadu v prostorách FSS OU na Českobratrské ulici v Ostravě.

Gabriela Lhotská,
vedoucí Oblasti Novojičínsko

Rozhovory s pracovníky Slezské diakonie a jejich příběhy najdete na webových stránkách:  https://www.slezskadiakonie.cz/.../pracuji-v-socialnich.../