Podzimní Sbírka potravin 2022

Délka čtení: 2 min., 33 sec.
Podzimní Sbírka potravin 2022

ČEŠI I V KRIZI POMÁHAJÍ POTŘEBNÝM. PODZIMNÍ SBÍRKA POTRAVIN VYNESLA 520 TUN ZBOŽÍ

Sobota 12.11.2022 byla dnem solidarity. Lidé se v rámci celé ČR měli možnost zapojit  do podzimního kola potravinové sbírky.  Tak jako každý rok ani tento nechyběli  dobrovolníci Slezské diakonie, které jsme měli možnost vidět v zelených zástěrách s logem SBÍRKA POTRAVIN v obchodních řetězcích Albert Ostrava-Dubina, Penny Třinec, Lidl Třinec, Penny Karviná, Tesco Frýdek-Místek, Lidl Český Těšín a Kaufland Bruntál.

Potravinová sbírka byla opět důkazem toho, že i v době zdražování jsou mezi námi lidé, kteří prokázali svou dobročinnost. Oproti jarní sbírce byl zájem mnohem větší. V rámci této jednodenní charitativní akce se v sobotu  podařilo našim dobrovolníkům vybrat 3110 kg trvanlivých potravin a 153 kg drogistického zboží.  Zdražování způsobilo, že je mezi námi mnohem víc lidí, kteří se ocitají na pokraji chudoby. Jejich příjem jim častokrát nestačí ani na pokrytí základních potřeb. Právě všem potřebným, matkám samoživitelkám, seniorům, lidem bez domova apod. je a bude sbírka v dalších dnech distribuována.

Všem zúčastněným, organizátorům, dobrovolníkům a hlavně dárcům za naše klienty ze  DĚKUJEME!!!


Darováním trvanlivých potravin a drogistického tovaru tak aspoň trochu usnadníme život našim sociálně slabším občanům, kterými jsou především matky samoživitelky, senioři, rodiny v krizi a lidé bez domova.

V podzimním kole celorepublikové Sbírky potravin se ve více než 1400 prodejnách podařilo vybrat 468 tun potravin. Z nich lze připravit až 936 000 porcí jídla. Zákazníci rovněž přispěli 52 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Navíc až do 22. listopadu mohou Češi darovat potraviny a drogerii rovněž prostřednictvím on-line nákupů
Zdroj: https://www.sbirkapotravin.cz/


Podpořit je možné také online přes Rohlik.cz, iTesco nebo Kosik.cz.
Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE, Člověk v tísni a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, COOP, dm drogerie markt, Globus, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, ROSSMANN, Tesco, Rohlik.cz a Košík.cz.

Vám všem, kdo nejste lhostejní ke svému okolí a rozhodnete se udělat dobrou věc, předem děkujeme.

Fotogalerie