Opékáme si párky!

Délka čtení: 1 min., 20 sec.
Opékáme si párky!

Zvuk praskajícícho dřeva, sálající oheň a vůně opékaných párků se nesla nad vodou areálu Lodiček v parku Boženy Němcové v Karviné.

V úterý 6. června se sešli uživatelé denních stacionářů EUNIKA Karviná a Domu V Aleji Karviná na společném opékání párků. Když se tato akce plánovala, vypadalo to, že nás bude jen pár, ale nakonec se sešla velká skupina úžasných lidí. Prvotní obavy, že si nebudeme mít co říct a uživatelé obou služeb budou ostýchaví, se brzy vytratily, a obě skupiny se promíchaly tak, že nebylo poznat, kdo kam vlastně patří. 

Jakmile bylo připraveno ohniště, už se nad ním objevily první vidlice s napíchnutými párky a pracovnice obou sociálních služeb měly plné ruce práce s přípravou chlebů, talířů, hořčice i kečupu. 

Personál Lodiček nám připravil na přání úžasnou kávu, nealko pivo a další nápoje. Jen na malou chvíli utichlo povídání, to když se všichni posadili ke stolům a pustili se do jídla. Každý kdo se v tento den účastnil první a věříme, že ne poslední společné akce, si vychutnal párek vonící kouřem. Čas rychle utíkal a už tady byla chvíle na poslední společné focení, předání kontaktů a rozloučení se. 

Chtěla bych tímto poděkovat pracovnicím DS V Aleji, které s námi spolupracovaly a zárověň všem kolegyním DS EUNIKA za přípravu, pomoc a vytvoření krásné atmosféry. 
 

Fotogalerie