KRNOV PRO AUTISMUS

Délka čtení: 1 min., 15 sec.
KRNOV PRO AUTISMUS

Světový den porozumění autismu se blíží a s ním i tradiční osvětová akce “Krnov pro autismus“, kterou organizuje Dobrovolnické centrum Slezské diakonie v Krnově ve spolupráci s Městem Krnov.

Pro letošní ročník je připravena zajímavá beseda s odborníkem, který se věnuje podpoře lidí s poruchou autistického spektra již 20 let.

Beseda s paní Mgr. Kateřinou Šulcovou, ředitelkou Domova se zvláštním režimem v organizaci NAUTIS v Libčicích u Prahy přinese spoustu zajímavých informací a zkušeností z profesní praxe.

Program letošní osvětové akce je primárně připraven pro studenty středních škol, ale na každý čas je vyčleněna kapacita i pro další návštěvníky. V případě vašeho zájmu Vás ale prosíme o rezervaci míst na telefonním čísle 737 702 896.

Po diskuzi s odborníkem bude pro návštěvníky připraven i doplňující program, který bude představovat potřeby lidí s poruchou autistického spektra interaktivní formou.

Budeme se těšit na vaši účast a věříme, že ať už s námi nebo budete na jiných místech, tak se symbolicky připojíte k podpoře lidí s autismem MODROU BARVOU. A proč modrá? Modrá je barvou komunikace a sebevyjádření. Což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. A tak se i Radniční hodiny na krnovském náměstí na několik dní zabarví do modré barvy.