Housing First - Workshop

Délka čtení: 1 min., 14 sec.
Housing First - Workshop

Dita Kendziorová, vedoucí projektu/vedoucí střediska Housing First se včera zúčastnila workshopu na téma krizové a garanční fondy a jejich využití při prevenci ztráty bydlení a při hledání bytů na soukromém trhu.

Na workshopu Jan Snopek z Ministerstvo práce a sociálních věcí vysvětlil rozdíl mezi krizovými a garančními fondy a stručně zmínil, jakou roli mohou hrát krizové fondy v prevenci ztráty bydlení.

Ředitelka Sociální nadační fond hl. města Prahy paní Barbora Komberec Novosadová nám spolu s kolegyní Dagmar Klárovou (koordinátorka podpory), představila, jak jejich fond pomáhá Pražanům v nouzi získat nové bydlení nebo neztratit to stávající.

V posledním příspěvku Kristýna Andrlová z Městská nájemní agentura promluvila o roli garančního fondu při navazování spolupráce se soukromými majiteli bytů.

Hlavním cílem projektu je ukončení bezdomovectví a aktivní a cílená podpora a spolupráce s cílovou skupinou, která povede ke zvýšení jejich schopnosti řádně obývat pronajaté byty a dlouhodobě si je udržet.

Datum zahájení realizace projektu: 01. 09. 2022 , datum ukončení realizace projektu nejpozději do: 31. 08. 2025.

Projekt je realizován ve městech Frýdek Místek, Třinec a Karviná. Celkem se bude jednat o 26 bytů. Ve městě Frýdek-Místek se bude jednat o 6 bytů z volného trhu, ve městě Třinec o 8 bytů (společnost CPI Byty a 2 městské byty), ve městě Karviná poskytne společnost Heimstaden CZ 12 bytů.

Dita Kendziorová

Vedoucí projektu/vedoucí střediska Housing First