SDÍLENÁ RADOST JE DVOJNÁSOBNÁ RADOST. SDÍLENÁ BOLEST JE POLOVIČNÍ BOLEST.

 Ve čtvrtek 7. 9. 2017 jsme se opět po roce mohli všichni setkat na druhém ročníku přátelského posezení na zahradě našeho domova SAREPTA. Když na zahradě, tak pod stanem, u pěkně prostřeného stolu. Počasí nás trochu potrápilo, nepršelo, foukal však chladnější vítr a teplota vzduchu vystoupala pouze na 16 stupňů, což venkovní sezení si žádalo teplejší oblečení, toho jsme se však nezalekli a dobře jsme se vybavili.
Na své si přišli milovníci hudby, lidové i populární písničky zpívala a hrála Akorďanka, dechový orchestr ze Stonavy. Zavítali mezi nás a rovněž nás pozdravili hosté, pastor církevního sboru SCEAV v Komorní Lhotce pan Firla, starosta obce Komorní Lhotka pan Hampel, starosta obce Raškovice pan Blahuta. Všichni jsme si pochutnali na výborných koláčcích, dobrém zákusku a grilovaných klobáscích. Setkání se účastnila i Kavárna u Lidušky, která pravidelně přináší našim seniorům nejen lahodnou vůni a chuť kávy a čaje, ale rovněž místo pro vzájemné sdílení. Taky jsme se mohli těšit z projížďky na koňském povoze.
Možná bylo venku chladno, o to tepleji nám bylo spolu, u kávy, pěkné hudby, dobrého jídla a vzájemných rozhovorů.
Děkujeme všem za spolupráci a zvláště za sponzorství: pekařství Vaněk Dobrá - koláče, Těšínská jatka – klobásy, pan Walter Broda – koňský povoz, Obecní úřad Smilovice -  zapůjčení lavic a stolů.


jménem domova Mgr. Halina Pientoková

 

Střípky z výletů, které zapsal pan Zdeněk Kaděra

Výlet Hradiště, Albrechtice a Těrlicko
 Je krásné červnové dopoledne. V Hradišti jdeme navštívit na zdejší louce sochařské díla a bludné balvany nalezené v blízkém okolí, které zde přitáhl v dávné době ledovec ze Skandinávie. Mezi sochami a balvany se procházíme a pak nás zaujme krásná a úžasná scenérie okolní přírody. V obci Albrechtice navštěvujeme zdejší hřebčín. Od pracovnice hřebčína slyšíme krátkou přednášku a pak přivede asi 12 ti letou klisnu, můžeme si ji pohladit, kdo má odvahu i nakrmit. Je to hezký pocit, být v blízkosti koně!  V Těrlicku si v místní restauraci dáme oběd. Nahlédnutím do jídelního lístku zjišťujeme zdejší specialitu, bramboráky až ve 45 druzích. Po obdržení porce nám lezou oči z důlku, na obrovském talíři je ještě větší bramborák s objednanou náplní, takže to člověk není schopen k obědů celé sníst.


Plníme sny: LYSÁ HORA
Silnice vede zatáčkami a stoupáním, lesnatým úbočím. Občas mezi stromy je vidět do údolí, na chvilku i přehradu Šance. Cestou nás průvodce informuje o pobytu v prostoru vrcholu, který je ve výšce 1323m označen betonovým sloupem – trianglem.   První úkol je zdolat vrchol Lysé hory, je to sice zhruba 50 metrů, pro někoho kousek, ale pro nás s bolavými koleny je to úplná kalvárie, stoupat po kamenitém svahu.  Z vrcholu je krásný rozhled do údolí, vidíme celý Frýdlant, Frýdek-Místek až k Ostravě a všude vesničky roztroušené po celém kraji. Vlevo pak vrcholky Smrku, Kněhyně a Ondřejníku. Kocháme se pohledy z vrcholu – vždyť jestli se tu kdy, ještě naše noha dostane.  V Bezručově chatě si dáváme občerstvení a kupujeme pohlednice. Druhá chata Emila Zátopka nás vítá parožím zavěšeným na stěnách a lustru, ptačí dravci a kožešiny medvěda i divokého kance a taky rysa. Hodně se mi líbily terasy před oběma chatami, které tu dříve nebyly.
Oba výlety se opravdu vydařily ke vší spokojenosti.

VZDĚLÁVÁME SE

Metoda validace®Naomi Feil není jen komunikací, ale také filozofií a zároveň praktickou pomůckou jak porozumět stavu dezorientace u lidí s demencí, bere do úvahy všechny složky starého člověka, pracuje s jeho životním příběhem. www.alzheimer-validacia.sk/cz/
Školení na téma validace, které jsme absolvovali v rámci profesního vzdělávání, nám nabídlo širší pohled na stáří a péči o seniory s demencí. Vnímali jsme, že to, co děláme je dostačující, nicméně zajímavý a lidský výklad lektorky každou z nás upoutal a upevnil, že naše pomoc směřující k těmto lidem, může být ještě lepší a profesionálnější, než je tomu nyní. Lektorka paní Mgr. Mária Wirth, Ph.D. uváděla příklady z praxe, rovněž jsme se zaujetím sledovaly lektorčino praktické předvedení situace, kdy pracovník nehledí na potřeby klienta s dezorientací, ruší jej v soukromí a tímto vyvolává nepříjemné pocity. Mohli jsme si taky různé situace, které nastanou v životě seniora názorně vyzkoušet.
Akreditované dvou denní školení absolvovalo 24 pracovníků v přímé péči, pro všechny bylo velmi zajímavé a přínosné. Mnohým z nás se techniky a postupy užívající se ve validačním procesu zprvu zdály složité (různorodost, doba využívání). Věříme však, že nabyté znalosti osvojíme v praxi a přispějí k získání větší důvěry našich seniorů, která je stěžejní v oboustranné komunikaci.

 

 

 

 

 

 


Poděkování společnosti RESIDOMO s.r.o.

Dovolujeme si vyjádřit poděkování společnosti RESIDOMO s.r.o., poskytovateli nájemního bydlení, za vstřícný a lidský přístup při řešení nepříznivé sociální situace klienta naší pobytové sociální služby pana E. K.. Děkujeme společnosti RESIDIMO s.r.o. za vyhovění žádosti a prominutí nákladů spojených s vyklízením a výmalbou bytu, pronajímaného prostřednictvím RESIDIMO panu E. K.. Je příjemné zjistit, že i dnešní překotná doba přináší milé a lidské jednání. Zástupcům společnosti RESIDOMO nebyl cizí příběh člověka, jeho problémy i trápení, na které dokázali zareagovat empaticky a zodpovědně. O své pozitivní zkušenosti se s díky chceme podělit, abychom přispěli dobrému jménu této společnosti. DĚKUJEME.


Jménem pana E. K. děkuje Bc. Helena Volná, sociální pracovnice a Mgr. Halina Pientoková, vedoucí zařízení  SAREPTA Komorní Lhotka, domov pro seniory, Slezská diakonie.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Česká televize natáčela na středisku SAREPTA v Komorní Lhotce

Česká televize natáčela na středisku SAREPTA v Komorní Lhotce dokument Kočí ze Žukova. Pan Broda přináší radost našim uživatelům v domově pro seniory již několik let, patří mu velké poděkování!

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/417235100041006-koci-ze-zukova/


V domově je stále živo

 Na pochmurné studené počasí jsme alespoň chvíli zapomněli na slavnostním GALAVEČERU. Pro zdárný průběh celého galavečera proběhlo přípravné plánování, s následnou realizací a výrobou pozvánek a výzdoby, pozváním hostů, přípravou chutného pohoštění.

 Galavečer je tady – při samotném vstupu do slavnostně nazdobené jídelny jsme připjali každému návštěvníkovi kotilion na oděv, jako známku pozornosti a přijetí (kotilion jako drobnou pozornost dávaly děvčata svým tanečníkům na plese). Společně s kotilionem obdržel návštěvník akce také los, který si uschoval pro účast k plánované tombole. A už začínáme -  s přáním dobré zábavy, přivítáním hostů a příjemně prožitého odpoledne. Slovo kotilion znamená v dalším z významů francouzský společenský tanec, a ten nemohl při této příležitosti chybět. Nejednalo se přímo o kotilion, ale o energický tanec s přesvědčivou choreografií zcela určitě šlo - přijely se nám představit „Paskovské Jiřinky“. Prvním v jejich repertoáru bylo vystoupení na známou „zimní písničku“ zpěvačky Hanky Zagorové, umocněné o působivé zimní kostýmy a všechny nás pobavilo i naladilo na veselou notu.

 Čekal nás zároveň přitažlivý kulinářský zážitek v podobě dobrého jídla i pití. O to první se nám již tradičně postaraly naše skvělé kuchařky. Pro tentokrát jsme si pochutnali na oblíbené klasice, tedy bramborovém salátu s řízkem. Ke kávě se podával lahodný zákusek, opět z vlastních zdrojů domova. K ochutnávce něčeho exotického nás později pozvala paní učitelka Molendová a tři studentky Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně. Studentky prezentovaly míchání nealkoholických i mírně alkoholických nápojů, nabízených s veškerou dekorací a obsluhou až ke stolu. Sortiment míchaných nápojů byl rozmanitý a každý si vybral dle své chuti.


 Lidové písničky a tradiční lidové kroje připomněly dětství a mládí a tak společný zpěv a rytmický potlesk provázelo druhé vystoupení Paskovských Jiřinek. Taneční pochod na závěr zakončil jejich úspěšné představení, tentokrát v kostýmech evokujících vystoupení mažoretek. Součástí programu se stala vtipná a nápaditá tombola. Senioři ovšem nebyli pasivními příjemci losovaných cen, naopak museli napnout své síly a získat si je správnou odpovědí. O úsměvné okamžiky nebyla nouze, společenská zábava se rozproudila správným směrem.


Gala večírek se vydařil, pozvedl všem náladu při nekonečném čekání na letošní jaro. Fotografie, které jsme pořídili, zůstanou připomínkou na společně prožité příjemné odpoledne se slavnostní náladou.

Postřehy zapsala Helena Volná, sociální pracovnice domova SAREPTA Komorní Lhotka

  

 

 

 

 

 

 


 

Kavárna u Lidušky

Projekt DOBROVOLNÍKŮ dobrovolnického centra Slezské diakonie. Od října 2016 se můžeme těšit z Kavárny u Lidušky, která k nám vždy zavítá s výbornou kávou, čajem a malým občerstvením. Kavárna se obvykle realizuje v prostorách jídelny. Náš domov navštěvují 2 krát měsíčně, přesné datum je vždy k dispozici na nástěnkách domova.

Více o Kavárně u Lidušky se dočtete ZDE.


Akce „Jak se stát součástí ve dvou krocích“

Více čtěte ZDE.

A také ZDE.

 


Projekty

Nový vůz Citroën Berlingo

Nový vůz Citroën Berlingo má nového majitele. Osobní automobil je pro domov pro seniory SAREPTA Komorní Lhotka nepostradatelným prostředkem pro zajištění kvalitní sociální služby s ohledem na prožívané stáří s komfortem a kvalitou srovnatelnou s běžnou domácností. Více infomací naleznete ZDE.

 

 

Důstojně i ve stáří

Sociální služba domova pro seniory díky podpořenému projektu zakoupila elektrické polohovací postele pro seniory. Více infomací naleznete ZDE.

 

 

 

 

Lepší a kvalitnější život seniorů v domově pro seniory

Díky podpořenému projektu sociální služba domova pro seniory zakoupila kompenzační pomůcky pro seniory. Více infomací naleznete ZDE.

 

 

 


Význam názvu

O Sareptě čteme v Bibli, kde toto město Sarepta představuje požehnání pro Ty, kteří potřebují pomoc, a pomoci se jim dostane.

Zajištění sociální služby v domově Každý člověk je jedinečnou osobností, nesoucí si vlastní zkušenost a originalitu, které utvářejí jeho životní příběh od narození, přes dětství a dospělost, až po současnost stáří. Sociální služby v domově pro seniory poskytují komplexní péči o seniory v rozsahu sociální, ošetřovatelské
a zdravotní péče. Sociální pracovnice jednají se zájemci  o službu, mapují potřeby seniora, dojednávají smlouvu a plánují průběh poskytování služby. Přímou péči
a pomoc zajišťují pracovníci v sociálních službách, vycházejí z dostupných informací a při poskytování služby zachovávají rovnocenný přístup ke klientovi, lidskou důstojnost a individualitu člověka. Zdravotní sestry zabezpečují zdravotní péči a kontakt s lékaři. Pracovníci kuchyně připravují chutné a zdravé jídlo pro seniory
i pracovníky. Údrbář zajišťuje opravy a údržbu budovy, zahrady a dopravu.  Pracovnice úklidu pečují o čisté  a příjemné prostředí.  Vedoucí domova, ekonomka
a admnistrativní pracovnice metodicky, ekonomicky a personálně organizují chod domova.

Aktivizační činnosti nabízejí smysluplně prožitý čas, umožňují kontakt s jinými lidmi, strukturují den, aktivizují a mobilizují síly seniora, přinášejí potěšení. Aktivity zajišťují ergo pracovnice, dobrovolníci a rovněž pracovnice přímé péče. Podstatou činnosti je spolupráce se seniorem a posilování sociálních dovedností v běžném životě člověka. Činnosti probíhají skupinově nebo individuálně.


Canisterapie

Součástí našeho domova se v letošním roce stala i metoda práce CANISTERAPIE, což je léčebný vztah mezi člověkem a psem. Zpravidla jednou za 6 až 8 týdnů nás navštíví cvičitelé z Ostravy se svými pejsky. Návštěvy probíhají individuálně na pokojích obyvatel, v případě příznivého počasí se skupinově sejdeme i na zahradě.


ZAJÍMAVOSTI

Z naší kuchyně: paní kuchařky průměrně denně uvaří 134 obědů; týdně vypijeme 875 litrů tekutin a sníme 790 ks pečiva; obyvatelé mají rádi klasickou českou kuchyni, nejoblíbenějším jídlem je bramborový salát se smaženým řízkem, knedlo vepřo zelo, svíčková; rovněž máme možnost ochutnat zdravé potraviny jako burgur, cizrnu, červenou čočku, kuskus a fit salát.


Letní setkání s rodinami a blízkými v domově

Ve čtvrtek 8. 9. 2016 proběhlo letní setkání s rodinami a blízkými, které se konalo na naší zahradě, kde vyrostl velký stan se stoly a lavičkami. Stoly byly velmi pěkně nazdobeny a přímo nás vybízely k posezení. Pozvání přijalo mnoho příznivců a přátel, nejen rodinní příslušníci a blízcí, ale i cvičitelé z canisterapie, dále také skupina BLAF, která nám svou hudbou zpříjemnila celé odpoledne. Navštívil nás také starosta obce Komorní Lhotky Miloslav Hampel a pastor místního evangelického sboru Boleslav Firla, kteří pronesli krátké proslovy. O tom jak se nám žije v domově, hovořila vedoucí Halina Pientoková. Opět jsme se mohli těšit na labužnický zážitek z naší kuchyně a to tentokrát na masitou rojberku se salátem a výborný zákusek.  Třešničkou setkání byla projížďka koňským spřežením pana Brody po obci Komorní Lhotka. Počet účastníků byl velký, odhadujeme celkem kolem 200 osob (senioři, blízcí příbuzní, přátelé, pozvaní hosté, pracovníci).

Děkujeme všem za účast a taky sponzorům za podporu: pan Broda (koňské spřežení), skupina BLAF (hudební vystoupení), Těšínská jatka (maso), Pekařství (koláče), obec Smilovice (zapůjčení laviček a stolů).


Slavnostní setkání pro SAREPTU

Dne 17. 5. 2016 se v našem domově konalo slavnostní setkání u příležitosti zahájení provozu služby domova pro seniory Slezskou diakonií. Přítomni na setkání byli především naši obyvatelé senioři a pracovníci domova, rovněž vedení Slezské diakonie, zastoupené ředitelkou Zuzanou Filipkovou a náměstkyni pro sociální práci  Romanou Bélovou, pozvání přijal biskup Slezské církve evangelické a.v. Jan Waclawek, zastupitelé obce Komorní Lhotka starosta obce Miloš Hampel a místostarosta Jaroslav Szromek. Celé setkání mělo příjemnou atmosféru, slyšeli jsme slova povzbuzení a přání z úst paní ředitelky, pana biskupa a pana starosty. Setkání také doprovázelo pěvecké kvarteto dívek, recitace básně obyvatelky domova a především velmi chutné občerstvení připravené pracovnicemi naší kuchyně.

 

 

 

 

 

 

 

 


Ohlédnutí za rokem 2016

Rok 2016 a domov pro seniory v PDF formátu ZDE.

Vážení přátelé a příznivci domova pro seniory SAREPTA Komorní Lhotka.

Vykročili jsme do nového roku 2017, očekáváme, co nám tento rok přinese a rovněž hodnotíme rok uběhlý. Proto nám dovolte se společně s Vámi ohlédnout za letošním rokem.

Rok 2016 přinesl spoustu důležitých okamžiků v životě každého obyvatele i pracovníka. Především našim seniorům byla poskytována sociální služba na základě zajištění ubytování, stravování, sociálně zdravotní péče a běžných činností. A tak během roku jsme se setkávali u činností jako např. pečení buchet, vaření kávy nebo punče, taky u cvičení nebo zpívání. Navázali jsme na dobré zvyky např. smažení vaječiny či výlety za poznáním okolí, rovněž jsme poznali zajímavé lidi v rámci setkání Křeslo pro hosta (cestovatel, fotograf, myslivec aj.) Jiné proměny se dějí i v jídelně domova, kdy se prostory proměňují díky stylovému prostírání, vůni kávy, obsluhujících dobrovolníků na „Kavárnu u Lidušky“. Tento projekt je realizován 1-2x měsíčně dobrovolnickým centrem Slezské diakonie. Pokud máte chuť a čas zveme Vás mezi nás. Cílem naší práce je vytvářet vlídné místo pro život potřebných seniorů. Hlavní podíl na tomto, mají především všichni pracovníci domova, jejich práce, vstřícnost, společné úsilí a přístup přispívají k pestrosti života obyvatel, a tak se stává domov domovem. Těší nás zájem o naše služby a především spokojenost našich obyvatel.

 

Sociální službu domova pro seniory zajišťují pracovníci na jednotlivých pozicích, v rozdílných úvazcích (zkrácený, celý), a jedná se o 23 pracovníků v sociálních službách v úseku přímé péče, dvě pracovnice aktivizačních činností a dvě sociální pracovnice, čtyři zdravotní sestry a nutriční terapeutka, tři pracovnice úklidu, dva pracovníci údržby, deset pracovníku stravovacího provozu, administrativní pracovnice, metodik sociální práce, ekonomka a vedoucí domova. Pracovnicí domova při své práci dbají na poskytování kvalitní sociální práce. Pojem kvalita je v naší službě domova pro seniory spojován s každodenní realitou. Znamená to např. příjemné prostředí, vybavení pokoje, nabídka a podávání jídla, vstřícný přístup pracovníků aj. Proto je pro nás velmi důležité kvalitu sledovat. Hodnocení kvality poskytování služby probíhá několika způsoby: a to buď osobně - rozhovory s obyvateli,  blízkými a opatrovníky, s pracovníky anebo písemně na základě dotazníků.

 

V roce 2016 jsme získali finanční prostředky z vyhlášených dotačních výzev různých nadací a grantů. Podpořila nás: Nadace ČEZ – zakoupeny elektrické polohovací postele; Výbor dobré vůle Olgy Havlové – pořízení kompenzačních pomůcek (sedátka do sprch, protiskluzové rohože, antidekubitní matrace, vaničky pod hlavu); dotace z projektových výzev MSK – nákup nového automobilu, vypracování projektové dokumentace pro rekonstrukci budovy. Děkujeme rovněž za finanční podporu obcím a městům, které přispěly na provoz a poskytování sociální služby na svého občana. Vážíme si podpory a pomoci od drobných soukromých dárců a dárců v rámci církevních sborů. Díky získaným finančním prostředkům se podařily některé potřebné změny, např. vymalování prostor domova, zakoupení IT techniky, vybavení domova předměty pro běžný život každého obyvatele a práci pracovníka, a jiné. Pro získání všech prostředků jsme vynaložili nemalé úsilí.

Získaná pomoc a podpora nám umožňují zvládat problémy spojené s provozem našeho domova a zároveň rozvíjet naší službu dle potřeb našich seniorů. Přejeme si, aby tyto skutečnosti nám i Vám přinášely radost. Počáteční těžkosti a starosti byly překonány společnými silami všech, nezakrýváme, že některé těžkosti přetrvávají, např. stále poptáváme pracovníky, usazujeme nastavené metody a techniky práce. Naším cílem je dělat věci pořádně a s rozmyslem. Děkuji všem spolupracovníkům za jejich náročnou práci, vytrvalé úsilí a pracovní nasazení.

 Od 1. 1. 2017 sociální služba domova pro seniory poskytuje služby v kapacitě 78 osob a to v návaznosti na zrušení čtyřlůžkových pokojů, a tedy snížení kapacity domova o 6 lůžek.

 

Děkuji i Vám, za projev podpory, vzájemné dobré vztahy a spolupráci, a věřím,


že se i nadále budeme společně podílet na životě našeho domova pro seniory SAREPTA.

 

Mgr. Halina Pientoková


Ohlédnutí za svátečním časem v SAREPTĚ.

Celý adventní čas byl v našem domově SAREPTA protkán společným časem vzájemného setkávání – časem sdílení, povídání si, zdobení, zaposlouchání se do vánočních melodií zpěvu i hudby. Atmosféru vánočního času k nám přinesly zpěvačky PĚVECKÉHO SOUBORU ŠÁRKA z Havířova, kdy při zpěvu koled a ochutnávky dobrého punče jsme zapálili první adventní svíci. Koření badyán, skořice či hřebíček provonělo celý domov při pečení vánočních perníků a cukroví. Výzdoba  omova byla slavnostně zahájena samotnou přítomností Mikuláše, obdarování malým dárkem jsme společně ozdobili vánoční stromek. Ručně vyrobená přání, každé originální a vyrobené s láskou, udělalo zase radost blízkým našich seniorů.

Sobotní odpoledne je časem duchovního rozjímání a povzbuzení slovem, hudbou a zpěvem, kdy k nám do domova přicházejí členové evangelického církevního sboru z Komorní Lhotky a z Třanovic. Děkujeme za čas a ochotu, a rovněž za malé pozornosti darované seniorům.

Dalším milým setkáním byla svátečně naladěna KAVÁRNIČKA U LIDUŠKY. Tentokrát káva a čaj byly podávány dobrovolníky oblečenými ve slavnostních dobových kostýmech. Milým překvapením byly i dárečky, které pro nás vyrobily děti ze Základní školy Kontešinec – děkujeme.

Senioři evangelického či římskokatolického vyznání mají možnosti v čase adventu přijímat zpověď a večeři Páně, rovněž i společně s duchovními pracovníky rozjímat
a povzbuzovat se při rozhovorech a ranních bohoslužbách.

Radost, smích a potěšení k nám přinesly děti a žáci Mateřské a základní školy v Komorní Lhotce svým vánočním vystoupením. Toto setkání je vždy provázeno velkým nadšením z řad seniorů, neboť tento čas je naplněn vzájemným mezilidským sblížením a porozuměním. Jsme velmi vděčni všem dětem i pracovníkům školy za vzájemnou spolupráci.

Čekání na štědrovečerní den nám zpříjemnili hudebníci na housle. Tóny houslového tria rozezněly tak celý domov a vyvolaly na tvářích nejeden úsměv i slzu.

Vrcholem svátečních chvil v domově byla příprava společné štědrovečerní večeře v jídelně, na které se podíleli zaměstnanci přímé péče i kanceláře.

Stoly byly slavnostně prostřeny bílým ubrusem, svícny ozářily prostor jídelny a pohled na slavnostně vyzdobenou místnost nasvědčoval vzácnou událost, která měla přijít.  Setkání u štědrovečerního stolu jsme začali zazvoněním zvonečku a zpěvem koledy Narodil se Kristus Pán. Příběh o Kristově narození přiblížil evang. pastor Firla a celou sváteční chvíli zpříjemnili zpěvy pozvaní, nám známí, hosté. Zpívané koledy Tichá noc a Čas radosti, taky společná modlitba Otče náš, nás vzájemně propojily a ztišily. Sváteční chvíle byla zakončená tradičním zlomením oplatku a přáním všeho dobrého, jako i rozdáním vánočních dárků. Následně se podávala klasická večeře, kterou připravili zaměstnanci kuchyně. Jídelnu tak provoněla hrachová polévka, bramborový salát a smažený kapr či filé. Děkuji všem za ochotu, čas a rovněž přítomnost u jednoho stolu, kdy jsme sobě tak nějak blíž.

Samotný konec roku byl oslaven silvestrovským setkáním vyplněným vyprávěním humorných příběhů, při zpěvu doprovázeného hudebními nástroji - trubka, housle a klávesy, při dobrém jídle a přípitku s přáním všeho dobrého do Nového roku 2017.

Vstup do nového roku je tak trochu i krokem do neznáma, a tak Vám přejeme hodně odvahy k vykročení, pevný krok, dobrý vítr v zádech a hodně důvodu k radosti a úsměvu.

Mgr. Halina Pientoková