BETHEL Karviná

Cena služby

celodenní strava – 93 Kč/den

ubytování –  185 Kč/den

pomoc při úkonech osobní hygieny, pomoc při základní péči o vlasy a nehty, pomoc při použití WC - 130 Kč/hodina nebo 22 Kč/započatých 10 minut

Informace o zpracování osobních údajů k uzavření smlouvy o poskytování služby

Informace o zpracování osobních údajů k jednání se zájemcem o službu

Poslání služby

Posláním služby Sociální rehabilitace ve středisku BETHEL Karviná je poskytnutí dočasného ubytování dospělým mužům bez přístřeší, poskytnutí stravy a podpory při zachování a rozvoji jejich samostatnosti a soběstačnosti. Služba uživatelům pomáhá připravit se na přechod do vhodného bydlení nebo návazné sociální služby tak, aby se mohli úspěšně začlenit v novém prostředí.

Cíle služby

Cílem služby sociální rehabilitace je podpořit uživatele při zachování či zvýšení samostatnosti a soběstačnosti, aby se začlenili do nového prostředí.

Usilujeme o to, aby uživatelé:

• Udrželi či zvýšili svou soběstačnost v oblasti péče o vlastní osobu a péči o domácnost.
  • Upevnili své motorické (chůze, úchopy, oblékání), psychické (chápe souvislosti, zvládání vlastních emocí), a sociální schopnosti a dovednosti (komunikace, umění soužití, tolerance vůči druhé osobě, respektování pravidel a autorit, samostatnost, schopnost projevit a uplatnit vlastní vůli).
  • Získali vhodné bydlení nebo odešli do vhodné návazné služby.

Co poskytujeme

• nácvik dovedností pro zvládání péče o vlastní osobu, soběstačnosti a dalších činností vedoucích k sociálnímu začleňování
  • zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • poskytnutí ubytování
  • poskytnutí stravy
  • pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek  pro osobní hygienu.

Cílová skupina

Služba sociální rehabilitace je určena mužům od 18 let věku bez přístřeší, jejichž samostatnost a soběstačnost je snížena z důvodu věku nebo zdravotního stavu a kteří svou situaci nejsou schopni řešit vlastními silami.

Služba není určena osobám, které:

• Nezvládají samostatně pohyb v prostoru, sebeobsluhu a péči o speciální kompenzační pomůcky (protézy, inkontinenční pomůcky)
  • jejich zdravotní stav vyžaduje poskytnutí ústavní péče ve zdravotnickém zařízení,
  • nejsou schopny pobytu v zařízení sociálních služeb z důvodu akutní infekční nemoci nebo chování osoby by z důvodu duševní poruchy závažným způsobem narušovalo kolektivní soužití,
  • nejsou schopny se dorozumět z důvodu zdravotního postižení nebo jazykové bariéry.

Zásady služby

• Zásada individuálního přístupu – respektujeme jedinečnost uživatele, službu plánujeme na základě jeho potřeb.
  • Zásada aktivizace uživatele – podporujeme uživatele k samostatnému a aktivnímu přístupu k životu.
  • Zásada týmové spolupráce – spolupracujeme na řešení problémové situace uživatele.
  • Zásada jasných pravidel – vytváříme jasná pravidla pro uživatele i poskytovatele.
  • Zásada poskytování služby na základě křesťanských hodnot – vnímáme člověka jako Boží stvoření, respektujeme biblické normy desatera.

Zásady služby

• Zásada individuálního přístupu
  • Zásada aktivizace uživatele
  • Zásada týmové spolupráce
  • Zásada jasných pravidel
  • Zásada poskytování služby na základě křesťanských hodnot

Tento projekt je financován z MPSV a dotací Města Karviná.

Formulář Posudek lékaře o zdravotním stavu zájemce o službu ve středisku BETHEL Karviná – služba sociální rehabilitace ke stažení zde.