Naše výběrová řízení a jak je zvládnout?

Pracovní pozice obsazujeme zpravidla na základě výběrového řízení.

Jak probíhají výběrová řízení a pohovory?

• Na základě zaslaných dokumentů jsou uchazeči, kteří mají největší potenciál být úspěšní, pozváni k výběrovému pohovoru.
  • Výběrová komise je složena z vedoucích, případně odborných pracovníků.
  • Personalisté připravují a koordinují průběh výběrových řízení na vedoucí pozice a zpravidla na odborné pozice.
  • Pohovor je plánován zhruba na půl hodinu, záleží na pracovní pozici.
  • U odborných a vedoucích pracovních pozic lze počítat s otázkami zjišťujícími odbornost uchazeče a jeho dosavadní pracovní výsledky v souvislosti s vykonávanou prací či danou sociální službou.
  • Každé pracovní místo je tvořeno penzem osobních, znalostních i dovednostních předpokladů, které jsou zjišťovány v rámci otázek zaměřených na osobnost uchazeče, jeho motivaci pro danou práci, dovednosti a znalosti.
  • Vážíme si všech zájemců o práci u nás a umíme pracovat s nervozitou uchazečů.
  • I naše výběrové komise se stále snaží učit a zlepšovat, proto Vás někdy anonymně požádáme o zpětnou vazbu na ni.

Co je dobré vědět?

• Na výběrový pohovor přijďte zásadně včas.
  • Mluvte pravdu. Ve výběrové komisi jsou lidé, kteří jsou odborníky na danou činnost, permanentně prohlubují své vzdělání, tedy nebojte se říci „nevím“, není to chyba.
  • Když si nejste jisti, klidně se o tento pocit s komisí podělte.
  • Hovořte o tom, co skutečně umíte, co můžete nabídnout a podložte to argumenty.
  • Mějte informace o středisku, službě a organizaci.

Těšíme se, že vybereme zrovna Vás a budeme společně poskytovat služby lidem v kvalitě, kterou očekávají, zároveň se i Vy se budete cítit u nás příjemně s pocitem osobního i profesního růstu.

Veronika Nýberová - vedoucí oddělení Personalistika a mzdy
tel.: 558 764 320, mob: 731 120 262
e-mail: v.nyberova@slezskadiakonie.cz

Bc. Halina Mihulková – hlavní personalistka