duben

Pokud se chcete stát dobrovolníkem, vyplňte prosím formulář ZDE.  Na základě vybraného města se vám do tří dnů ozve regionální koordinátor a dořeší s vámi všechny podrobnosti.

Úkolem koordinátora je předat dobrovolníkům všechny potřebné informace o sbírce, nebojte se ho na zeptat na cokoliv, co vás zajímá.

Náplň práce dobrovolníka:

1. Informovat zákazníky o konání sbírky, o tom, komu je pomoc určena a co je možné darovat.
  2. Rozdávat informační letáky se seznamem potravin a drogerie vhodných k darování u vchodu.
  3. Vybírat potraviny a drogistické zboží od dárců do připravených nákupních košíků s logem sbírky za pokladnami.
  4. Naskládat vybrané zboží do vyčleněných krabic („banánovek“) tak, aby bylo připraveno k odvozu potravinovou banku či jinou neziskovou organizací.