prosinec

Dne 19.12.2016 proběhla na středisku Slezské diakonie SÁRA Petrovice u Karviné štědrovečerní besídka s rozdáváním dárečků, které pocházely z Diakonie Guben.

Děti si společně vyzdobily společenskou místnost a ozdobily vánoční stromeček. Byl připraven cyklus zpívání vánočních koleg a povídání o smyslu a významu Vánoc, který vedl pastorační pracovník David Pasz a současně měl i krátkou duchovní promluvu. Všichni jsme vytvořili příjemnou sváteční atmosféru a důstojně oslavili narození Pána Ježíše Krista. Děti zpívaly vánoční koledy, za chvíli se přidaly maminky i ostatní uživatelé azylového domu, posléze i personál zařízení.

Děkujeme jménem dětí dárcům z německého Guben za krásné a potřebné dárečky, které udělaly dětem obrovskou radost a rozzářily mnoho dětských očí.

Eduard Strzelec

SÁRA Petrovice u Karviné