květen

Již XI. ročník Týdne pro rodinu v Třinci probíhal ve dnech 9. -14. 5. 2016.
V jednotlivých dnech byly pro veřejnost připraveny akce zaměřeny pro rodiny s dětmi.
Jednalo se o možnost bezplatně navštívit kino Kosmos, hudební zkušebnu, baby club Kenny, apod.
Hlavní akce proběhla v sobotu 14. 5. 2016. I přes nepříznivé počasí, které doprovázelo sobotní dopoledne, se nakonec vyčasilo a rodiny mohly strávit příjemné odpoledne.
Pro děti byla připravena zábavná stanoviště, kde plnily jednoduché úkoly. Mohly se také projet na koních, nebo si vyzkoušet RC modely aut na dálkové ovládání.
Každé dítě také dostalo nafukovací balónek, na který si mohli s rodiči napsat svá přání a na závěr akce je společně vypustit k obloze.

Den pro rodinu pořádalo město Třinec spolu s neziskovými a příspěvkovými organizacemi.
Za střediska Slezské diakonie se účastnila služba SOCIÁLNÍ ASISTENCE Třinec a poradna ELIPS Třinec.

Hlavním smyslem akce je připomenut smysl rodiny. Je důležité, trávit co nejvíce času společně.