prosinec

Dne 18. 12. 2014 proběhla na středisku Slezské diakonie SÁRA Petrovice u Karviné štědrovečerní besídka s rozdáváním dárečků, které pocházely z Diakonie Guben.

Děti si společně vyzdobily společenskou místnost a ozdobily vánoční stromeček. Byl připraven cyklus zpívání vánočních koled a povídání o smyslu a významu Vánoc, který vedl pastorační pracovník Mgr. David Pasz a současně měl i  krátkou duchovní promluvu. Všichni jsme vytvořili příjemnou sváteční atmosféru a důstojně oslavili narození Pána Ježíše Krista. Děti zpívaly vánoční koledy, za chvíli se přidaly maminky s ostatními uživateli azylového domu a posléze i personál zařízení.

Děkujeme jménem dětí  dárcům z německého Guben za krásné a potřebné dárečky, které udělaly dětem obrovskou radost a rozzářily mnoho dětských očí.

Eduard Strzelec, SÁRA Petrovice u Karviné