ROK ŠPANĚLSKÉ DOBROVOLNICE VE STŘEDISKU EBEN-EZER ČESKÝ TĚŠÍN SE POMALU CHÝLÍ KE SVÉMU KONCI

Tisíce kilometrů dělí Španělsko od České republiky, přesto několik měsíců jsme hostovali dobrovolnici až z této vzdálené země - u nás v Českém Těšíně. Měli jsme příležitost lépe poznat kulturu i zvyky, jazyk a zejména srdečný osobní přístup „naší Any“. Zbývá už jen pár dnÍ do jejího odjezdu. Společně jsme připravili několik projektů, ten nejčerstvější stále pokračuje. S Anou jsme se dali do obnovy zahradních laviček v altánu, které díky novému nátěru získaly nejen nový vzhled, ale zejména nezbytnou odolnost vůči vlivům počasí. Společným úsilím tak docílíme očekávaného výsledku.

Tak jak dřevo potřebuje svou péči – osmirkovat, naimpregnovat, nalakovat, i o naše vztahy je potřeba pečovat. Věříme, že i když Ana odjede do své rodné země, budeme nadále v kontaktu. Projekt Rok mezinárodním dobrovolníkem je přínosem pro naši službu a velkým obohacením vzájemných vztahů.