duben

V pondělí 27. 3. 2017 se uskutečnilo setkání duchovních, kteří dobrovolně dojíždějí na střediska Slezské diakonie ke klientům a nabízí duchovní službu. Téměř dvacet duchovních z různých církví pozdravila paní ředitelka SD a informovala o nejdůležitějším aktuálním dění za poslední rok v organizaci. Účastníky pozdravil a pomodlil se br. biskup Jan Waclawek. Duchovní aktivity Roku vzdělávání, růstu a překonávání bariér představila koordinátorka duchovní služby Miriam Szőkeová. Pozvanými hosty, kteří představili muzikoterapii v práci se žáky se zdravotním a kombinovaným postižením, byly učitelky ze školy SD – Jolanta Sodzawiczna a Anna Jursa. Přinesené hudební nástroje si měli účastníci možnost vyzkoušet a společně zazpívali píseň „Hosana“. Následoval čas na sdílení dobré praxe, jako i prostor pro otázky a podněty. Setkání bylo ukončeno společnými modlitbami.

Pokud Vás zajímá duchovní služba ve Slezské diakonii, čtěte více ZDE.