červen

Dnes jsme v rámci projektu „Překonávání bariér se štětcem v ruce“ navštívili žáky Střední školy Slezské diakonie. Deset žáků malovalo společná díla na téma „Má radost“. Akce byla zahájena úvodním slovem pana pastora Jiřího Kalety, který s dětmi mimo jiné také zpíval a tak od počátku panovala příjemná atmosféra. Žáci do svých děl zakomponovali různé symboly, které si spojují se štěstím a prožitkem radosti. Také malovali konkrétní osoby, které jsou v jejich životě důležité a které jim skrze lásku přinášejí pocit radosti. Výsledná tři díla, společně se dvěma již dříve vzniklými malbami ze střediska SÁRA Frýdek-Místek, můžete zhlédnout v Informačním centru Slezské diakonie v Českém Těšíně na ulici Dukelské. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli, za skvělou spolupráci. Projekt je podpořen Nadací Umění pro zdraví.