03
duben
Loading Events

Poslední březnový pátek byl pro pracovníky oblasti Ostravsko „Dnem ticha“. Tuto jedinečnou akci pořádal, již pátým rokem, tým Duchovní služby ve Slezské diakonii.

Měli jsme možnost strávit dopoledne v hospici svatého Lukáše v Ostravě, kde jsme dostali prostor na chvíli vypnout mobilní telefony, ztišit se, být sami se sebou a svými myšlenkami. Toto půldenní zastavení bylo pro mnohé z nás příležitostí k přerušení denní rutiny. Součástí programu byla i „mini exkurze“ v hospici, kde jsme se mohli celou dobu volně pohybovat jak po budově hospice, tak po přilehlé zahradě. Na mnohé z nás silně zapůsobila „kniha živých“ umístěná v kapli, nebo „rozlučková místnost“, místo, kde se pozůstalí mohou důstojně a citlivě rozloučit s milovaným zesnulým.

Chtěla bych ze srdce poděkovat pracovníkům duchovní služby za pozvání na Den ticha. Této aktivity jsem se zúčastnila poprvé a určitě ne naposledy. Byl to pro mne opravdu hluboký zážitek. Dojmy z tohoto setkání budu ve své mysli a srdci nosit ještě dlouhou dobu. Přála bych každému z nás, aby si takový „Den ticha“ mohl prožít!

„Ticho je místem, kde člověk vidí svou vlastní tvář (svou duši).“

 

Radmila Nedělová

referentka pro sekretariát